Skylum Luminar 4: SI zmieni niebo na twoich zdjęciach

Skylum Luminar 4: SI zmieni niebo na twoich zdjęciach

Skylum Luminar 4: SI zmieni niebo na twoich zdjęciach
Źródło zdjęć: © Skylum
Anna Rymsza
24.07.2019 09:35, aktualizacja: 26.07.2022 15:43

Skylum Luminar niebawem zostanie wydany w nowej wersji. Czego możemy się spodziewać? Przede wszystkim sztucznej inteligencji, która pomoże podmienić niebo na zdjęciach.

Skylum Luminar to program do obróbki zdjęć, dzięki któremu możesz błyskawicznie osiągnąć spektakularne efekty. Luminar nie ma sobie równych, gdy chodzi o fantazyjną korekcję barw i efekty przypominające obraz HDR.

Co nowego w Skylum Luminar 4?

Skylum Luminar 4 będzie pierwszym edytorem zdjęć z całkowicie automatycznym narzędziem do zmiany nieba. Fotograf nie musi przejmować się maskowaniem i wstawieniem nowego obrazu. Sztuczna inteligencja robi o wiele więcej. Po wstawieniu nieba zadba też o to, by reszta obrazu pasowała kolorystycznie. Program nawet wykryje, w którą stronę należy obrócić nowe niebo, by pasowało do linii horyzontu.

AI w Skylum Luminar 4 usunie też poświatę i artefkty, które mogą pojawić się przy linii horyzontu. Ponadto pozwala dopasować głębię ostrości. Efekty są zaskakująco realistyczne. Skylum pokazuje doskonałe przykłady:

Oryginalne zdjęcie
Oryginalne zdjęcie© Skylum
Obraz
© Skylum
Obraz
© Skylum
Obraz

SI to przyszłość fotografii

SI podmieniająca niebo to dopiero początek. Skylum obiecuje jeszcze więcej maszynowego uczenia w swoim programie. "Takie narzędzia są podstawą platformy Luminar, gdyż pomagają fotografom zaoszczędzić godziny pracy, by uzyskać wymarzone efekty" - pisze Skylum na blogu. Ten trend widać też w innych programach. Adobe, lider branży kreatywnej, także nie stroni od SI w swoich programach.

Skylum Luminar 4 - kiedy premiera?

Luminar 4 zostanie wydany jesienią. Jeszcze nie znamy ceny programu, ale zapewne zostanie utrzymana na obecnym poziomie - 69 euro za Skylum Luminar lub 149 euro za zestaw Skylum Luminar i Aurora HDR. Dostępna jest też darmowa wersja próbna.

Już teraz możesz kupić Skylum Luminar w przedsprzedaży za 49 euro. Jeśli to zrobisz, otrzymasz dostęp do programu 4 tygodnie przed premierą. Promocją objętych jest tylko 20 tys. pierwszych zamówień.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)