Zabili matkę i 2 dzieci na oczach prasy. Rosjanie nie znają litości

Zabili matkę i 2 dzieci na oczach prasy. Rosjanie nie znają litości

Zabili matkę i 2 dzieci na oczach prasy. Rosjanie nie znają litości
Źródło zdjęć: © © Lynsey Addario dla New York Times/ [Instagram](https://www.instagram.com/lynseyaddario/)
Marcin Watemborski
09.03.2022 12:10, aktualizacja: 26.07.2022 13:22

Lynsey Addario jest zdobywczynią Nagrody Pulitzera, która poleciała do Ukrainy, by relacjonować wojnę, którą rozpoczęła rosyjska agresja. Wśród jej zdjęć znalazł się ekstremalnie trudny kadr, który natychmiast wywołał burzę w internecie. Widać na nim zabitą rodzinę z dziećmi.

Zdjęcie autorstwa Lynsey Addario powstało na zlecenie New York Times. Fotoreporterka relacjonuje obecnie wojnę w Ukrainie i pokazuje ją oczami niezależnej prasy. Jednak to jedno zdjęcie niemalże od razu wywołało ważną dyskusję w internecie.

Chodzi o kadr przedstawiający matkę oraz jej dwoje dzieci. Wszyscy zostali zabici podczas ostrzału korytarza ewakuacyjnego z Irpienia w obwodzie kijowskim 6 marca 2022 roku. Dziennikarka w poście na Instagramie opisała, że rosyjskie wojska wymierzyły swoje działa prosto na uciekających cywilów – nie było mowy o przypadku. Ich ofiarami był głównie kobiety i dzieci – zarówno starsi i młodsi. Rosjanie nie oszczędzili nawet niepełnosprawnych.

Addario określa działania rosyjskich wojsk mianem czystego zła. Fotoreporterka napisała na Twitterze, że ta wspomniane wyżej 3 osoby zostały zabite na jej oczach. Nie mogła już nic zrobić. Nie miała jak im pomóc. W późniejszej rozmowie z CBS News powiedziała, że rodzina leżąca martwa na ulicy sprawiła, że wyobraziła sobie swoją rodzinę – siebie oraz swoje dzieci.

Laureatka Nagrody Pulitzera nie szczędzi słów. Działania rosyjskich wojsk nazywa wprost zbrodnią wojenną i podkreśla brak szacunku dla kogo i czegokolwiek ze strony agresora.

Więcej zdjęć Lynsey Addario z wojny w Ukrainie znajdziecie w osobnym artykule.

NYT Photojournalist Describes Moment Russian Mortar Hit Family In Front of Her

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)