Ma 81 lat, polskie korzenie i trafiła w stroju kąpielowym na okładkę znanego magazynu

Martha Stewart wygląda na zdjęciu znacznie młodziej niż naprawdę. Sam portret jest bardzo przyjemny w odbiorze.
Martha Stewart wygląda na zdjęciu znacznie młodziej niż naprawdę. Sam portret jest bardzo przyjemny w odbiorze.
Źródło zdjęć: © Instagram | Ruven Afanador
Marcin Watemborski

18.05.2023 11:09, aktual.: 21.05.2023 19:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na pewno wiele osób kojarzy Marthę Stewart. 81-letnia osobowość amerykańskiej telewizji znalazła się na okładce jednego z najbardziej znanych czasopism. "Sports Illustrated" słynie ze zdjęć supermodelek w bikini na okładkach. Co ich skusiło do zaproszenia tam Marthy Stewart?

Przez wiele lat magazyn "Sports illustrated" zachwycał swoich czytelników genialnymi sesjami supermodelek w strojach kąpielowych. Jednak w pewnym momencie redakcja zaczęła stawiać na różnorodność i tak w 2021 r. na okładce znalazła się transseksualna modelka Leyna Bloom.

Tamto zagranie wywołało niesamowitą dyskusję w mediach społecznościowych na temat seksualizacji i kultury gwałtu. Akcja została odebrana na świecie bardzo dobrze. Oprócz Bloom, w tamtym wydaniu pojawiły się działaczki społeczne, walczące o prawa kobiet.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tegoroczną okładkę zdobi podobizna Marthy Stewart, czyli amerykańskiej bizneswoman pochodzenia polskiego. Jej panieńskie nazwisko to Kostyra. W młodości Stewart była modelką, co od razu widać na zdjęciu 81-latki (w sierpniu skończy 82 lata). Wiek nie jest dla niej przeszkodą, jest bardzo świadoma swojego ciała.

Samo zdjęcie jest lifestyle’owym portretem. Nie jest wulgarne, a ciepłe i wysmakowane. Z drugiej strony patrząc, retusz jest niezwykle silny. Powiedzmy sobie szczerze – tak nie wygląda naturalna 81-letnia kobieta. Autorem zdjęcia jest Ruven Afanador, znany nowojorski fotograf gwiazd i specjalista w kwestii okładek magazynowych.

Tegoroczna edycja "kąpielowa" jest bardzo interesująca i pokazuje, jak zmienia się świat oraz spojrzenie na kobiety. Mimo tego, że portret Stewart jest wyidealizowany, mamy do czynienia nie z 20-letnią modelką z wybiegów, a starszą kobietą. Biorąc pod uwagę historię "Sports illustrated" i wielokrotne oskarżenia o uprzedmiotawianie płci pięknej w sesjach zdjęciowych to ogromny zwrot oraz krok ku lepszemu kreowaniu wizerunku kobiet w kolorowych pismach.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)