Majestatyczna panda na zdjęciach. Fotografie uchwycono w zoo

Majestatyczna panda na zdjęciach. Fotografie uchwycono w zoo

Majestatyczna panda na zdjęciach. Fotografie uchwycono w zoo
Źródło zdjęć: © © Mikhail Japaridze / TASS
Karolina Kowasz
12.01.2022 07:44, aktualizacja: 26.07.2022 13:50

Uchwycenie dzikich zwierząt na fotografiach jest coraz trudniejsze, dlatego wielu z nich decyduje się na wycieczkę do zoo. Nie oznacza to jednak, że zdjęcia z takich sesji muszą być nudne i bez pomysłu. Wystarczy aparat i odrobina cierpliwości.

Doskonałym przykładem, że wycieczka do zoo może obfitować w ciekawe zdjęcia, są prace wykonane w Zoo w Moskwie. Mikhail Japaridze, dzięki cierpliwości i odrobinie samozaparcia, miał okazję uchwycić na fotografiach pandę wielką, która akurat zajadała się bambusem.

Na sesję w zoo Japaridze zabrał ze sobą aparat Canon EOS-1D X Mark III. Ta lustrzanka cyfrowa została zaprezentowana w styczniu 2020 roku i od razu znalazła rzeszę fanów, doceniających jej spore możliwości. Wyposażona została w 20,1-megapikselową pełnoklatkową matrycę z filtrem dolnoprzepustowym, natywne ISO 100–102400, 5-stopniową stabilizację obrazu oraz możliwość robienia 16 kl./s z migawką mechaniczną (20 kl./s z elektroniczną). Należy jednak pamiętać, że sprzęt nie należy do lekkich. Sam Canon EOS-1D X Mark III waży 1440 gramów. Niestety, flagowa lustrzanka Canona będzie ostatnim modelem tego typu.

Obraz
© © Mikhail Japaridze / TASS
Obraz
© © Mikhail Japaridze / TASS
Obraz
© © Mikhail Japaridze / TASS
Obraz
© © Mikhail Japaridze / TASS
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)