Majestatyczne zdjęcia słonia z ogromnymi ciosami. Craig ma ponad 50 lat

Majestatyczne zdjęcia słonia z ogromnymi ciosami. Craig ma ponad 50 lat

Jeden z ostatnich żyjących "ciosaczy".
Jeden z ostatnich żyjących "ciosaczy".
Źródło zdjęć: © Carter News, FORUM | Lance van de Vyver
Marcin Watemborski
17.04.2023 13:43, aktualizacja: 17.04.2023 17:32

Craig to ponad 50-letni słoń, który mieszka w Parku Narodowym Amboseli w Kenii. Niedawno sfotografował go fotograf dzikiej przyrody Lance van de Vyver, który pokazał w całej okazałości to cudowne zwierzę. Ciosy słonia robią niemałe wrażenie.

Craig to znany miłośnikom słoni przedstawiciel słonia afrykańskiego. Ten gatunek słynie ze swoich sporych rozmiarów, lecz w przypadku tego konkretnego okazu jest coś jeszcze. Eksperci wierzą, że Craig ma jedne z największych ciosów wśród żyjących słoni na całym świecie.

Craig ma 51 lat.
Craig ma 51 lat.© Carter News, FORUM | Lance van de Vyver

Jeden ząb waży ok. 50 kg, co jest dla Craiga nie tylko powodem do dumy, ale również zagrożeniem. Kłusownicy stale polują na tak wielkie słonie ich ciosy. To, co jest niezwykle interesujące w przypadku tych przerośniętych siekaczy, to to, że rosną przez całe życie. Craig ma 51 lat (urodził się w 1972 r.), więc zęby miały sporo czasu, by dojść do tak pokaźnych rozmiarów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Naukowcy określają Craiga jednym z dwudziestu żyjących "ciosaczy" (ang. tusker) ze względu na ogromne zęby. O ile na co dzień niespecjalnie mu się przydają, tak w przypadku ataku mógłby zadać nimi poważne obrażenia. Chociaż zanim do tego by doszło, na pewno zareagowaliby masajscy wojownicy, którzy strzegą słonia non stop. Oczywiście robią to z dystansu, by nie zakłócać codzienności zwierzęcia.

Jeden cios Craiga waży ok. 50 kg.
Jeden cios Craiga waży ok. 50 kg.© Carter News, FORUM | Lance van de Vyver

35-letni Lance van de Vyver miał okazję podziwiać majestat Craiga w jego naturalnym otoczeniu w Parku Narodowym Amboseli w Kenii. Do zrobienia tych przepięknych zdjęć fotograf sięgnął po profesjonalny bezlusterkowiec Canon EOS R3 oraz obiektyw 35 mm.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)