Zdjęcia majestatycznych słoni afrykańskich. Łapią za serce jak nic innego

Zdjęcia majestatycznych słoni afrykańskich. Łapią za serce jak nic innego

Zdjęcia majestatycznych słoni afrykańskich. Łapią za serce jak nic innego
Źródło zdjęć: © © Chris Fallows / [Instagram](https://www.instagram.com/chrisfallowsphotography/)
Marcin Watemborski
05.03.2021 13:34, aktualizacja: 05.03.2021 15:05

Chris Fallows słynie z zamiłowania do zwierząt i dzikiej przyrody. Jego czarno-białe zdjęcia są przepełnione wszelkimi emocjami, które biją z jego bohaterów. Wśród nich, Chris umiłował sobie w szczególności słonie. Oto, jak sportretował te uczuciowe stworzenia.

Chris Fallows dorastał w RPA i wielokrotnie był na safari, oglądając słonie. Od jego pierwszej wycieczki, gdy miał zaledwie 2 lata, rozpoczęła się ogromna miłość do gigantycznych zwierząt. Za sprawą ojca, Chris zainteresował się fotografią jako nastolatek, a obecnie zajmuje się nią w pełni zawodowo.

Przez wiele lat głównym tematem prac Fallowsa były żarłacza białe, lecz wciąż ciągnęło go do lądu. Fotograf wspomina, że wraz z żoną Monique, spędzają około 3 miesięcy rocznie w Afryce i innych miejscach. Podczas pobytu na czarnym lądzie, Chris zawsze robi setki zdjęć słoniom w różnych sytuacjach.

  • Na przestrzeni lat szczerze pokochałem i doceniłem słonie, jak również dowiedziałem się, że to inteligentne i emocjonalne zwierzęta. Ciągnie mnie do ogromnych, matriarchalnych stad, dzięki którym można ukazać złożoność społeczeństwa słoni – opowiada fotograf.

Na zdjęciach Chrisa znalazły się również samce z ogromnymi ciosami, które są narażone na niebezpieczeństwo ze strony kłusowników. Artysta poświęca uwagę tym zwierzętom w większej mierze od 2015 roku. Mimo tego, że w ciągu roku nie ma wielu okazji do fotografowania słoni, przez ostatnie 6 lat zebrał około 20-30 tysięcy zdjęć tych pogodnych olbrzymów.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)