Poznaliśmy zwycięzcę konkursu fotograficznego "Małe jest piękne"

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu fotograficznego "Małe jest piękne"
Krzysztof Basel

11.07.2014 14:45, aktual.: 26.07.2022 19:53

Zgłosiliście ponad 500 fotografii z których wyłoniliśmy jedną - najlepszą. Autor otrzyma wytrzymały aparat kompaktowy Olympus STYLUS TG-850 o wartości ok. 1400 zł. Gratulujemy!

Razem z firmą Olympus Polska zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny pod hasłem „Małe jest piękne”. Temat konkursu był ciekawym ćwiczeniem, a zarazem pozostawiał dużą dowolność w wyborze kadrów.

W galerii konkursowej na naszym profilu na Facebooku dominowały przede wszystkim fotografie natury - imponujące zbliżenia makro oraz piękne portrety kwiatów. Wybór nie był łatwy, jednak podjęliśmy męską decyzję.

Głowna nagroda w konkursie "Małe jest piękne". Zdjęcie przedstawia młode pisklaki kawki oraz ich mamę w gnieździe. Zamek w Brodnicy, 4 maja 2014 r.
Głowna nagroda w konkursie "Małe jest piękne". Zdjęcie przedstawia młode pisklaki kawki oraz ich mamę w gnieździe. Zamek w Brodnicy, 4 maja 2014 r.© © Bartek Kuzia

Zwycięzcą konkursu fotograficznego "Małe jest piękne" został Bartek Kuzia za piękne zdjęcie trzech uroczych pisklaków kawki oraz ich dumnej mamy. Fotografia jest tajemnicza i interesująca. Początkowo zastanawiałem się czy autor wykonał to zdjęcia z ukrycia, w gnieździe ptaków. Na takie wygląda. W mailu do redakcji fotograf wyjaśnia:

Barek Kuzia:

Historia powstania zdjęcia jest następująca: w okienkach strzelniczych wieży zamku krzyżackiego w Brodnicy mają swoje gniazda kawki. Okienka są zabezpieczone od wewnątrz szybkami, a wieża jest otwarta dla zwiedzających, więc na przełomie kwietnia i maja na kolejnych piętrach można oglądać różne stadia piskląt - od jajek po lekko opierzone rozwrzeszczane głodomory.

W nagrodę Bartek Kuzia otrzymuje aparat fotograficzny Olympus STYLUS TG-850 o wartości ok. 1400 zł.

Nagroda w konkursie "Małe jest piękne": Olympus STYLUS TG-850.
Nagroda w konkursie "Małe jest piękne": Olympus STYLUS TG-850.

To świetny towarzysz wakacyjnych podróży. Jego lekka, aluminiowa obudowa gwarantuje wodoszczelność do głębokości 10 m, odporność na upadek z wysokości do 2,1 m i niską temperaturę do -10° C oraz wytrzymałość na nacisk do 100 kg. Ciekawym rozwiązaniem jest odchylany o 90 stopni wyświetlacz o rozdzielczości 460 tys. punktów, który umożliwia fotografowanie w częściowym zanurzeniu. Nie trzeba w tym celu schodzić pod wodę, wystarczy odchylić LCD o 90°.

Ten odporny aparat kompaktowy ma matrycę CMOS 16 Mpx, procesor TruePic VII oraz szerokokątny obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym (ekw. 21-105 mm)i optyczną stabilizacją obrazu. Jego mocnym punktem jest też autofokus Fast AF, który w połączeniu z trybem seryjnym 7,1 kl./s umożliwi rejestrację nawet bardzo dynamicznych scen. Aparat umożliwia nagrywanie filmów Full HD przy 60 kl./s, ma też interwałometr. Więcej informacji o modelu Olympus STYLUS TG-850 znajdziecie na stronie producenta.

Autorowi serdecznie gratulujemy świetnego zdjęcia oraz wygranej, a wszystkim pozostały uczestnikom bardzo dziękujemy za liczny udział w konkursie!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)