Mama orangutan ze swoim niesfornym dzieckiem. Zdjęcia bawią do łez

Mama orangutan ze swoim niesfornym dzieckiem. Zdjęcia bawią do łez

Mama orangutan ze swoim niesfornym dzieckiem. Zdjęcia bawią do łez
Źródło zdjęć: © Galina Bonnard/Mercury Press via Agencja Forum
Karolina Kowasz
16.12.2021 15:39, aktualizacja: 26.07.2022 14:15

Nikt nie lubi być wyrywany ze snu, nieważne czy mowa o ludziach, czy też o zwierzętach. Najlepszym przykładem może być tutaj mały orangutan o imieniu Berani, którego mama postanowiła wyrwać ze snu w nietypowy sposób.

Fotograf Galina Bonnard od dawna jest zafascynowana światem zwierząt. Od lat stara się uchwycić je na swoich zdjęciach i pokazać światu, że mogą mieć więcej wspólnego z ludźmi niż nam się wydaje. W serii ostatnich fotografii, Bonnard przedstawiła zabawną sytuację z życia dwóch orangutanów.

Jeszcze pięć minut...

Zaprezentowane zdjęcia zostały uchwycone w Pairi Daiza Zoo w Belgii i pokazują, jak dorosła samica orangutana stara się wybudzić swojego syna, Beraniego, z popołudniowej drzemki. Młody orangutan nie chce się jej jednak podporządkować i stawia opór swojej matce. Ta jednak nie ma zamiaru się poddać, zaś efekt jej starań, który możemy zobaczyć, wygląda niesamowicie zabawnie.

Obraz
© Galina Bonnard/Mercury Press via Agencja Forum
Obraz
© Galina Bonnard/Mercury Press via Agencja Forum

Uchwycone zdjęcia zostały wykonane aparatem Canon EOS 5D Mark III. Nie dziwi wybór tego modelu przez Bonnard, bowiem sprzęt nie tylko świetnie leży w dłoni, ale także został tak zaprojektowany, aby dłonie nie męczyły się nawet przy wielogodzinnym fotografowaniu. Patrząc na układ przycisków, widać także sporo podobieństwa z poprzednim modelem, dlatego aparat sprawdzi się doskonale, jeżeli dotychczas używaliśmy jego wcześniejszej wersji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)