Mama orangutan ze swoim niesfornym dzieckiem. Zdjęcia bawią do łez

Mama orangutan ze swoim niesfornym dzieckiem. Zdjęcia bawią do łez
Źródło zdjęć: © Galina Bonnard/Mercury Press via Agencja Forum
Karolina Kowasz

16.12.2021 15:39, aktual.: 26.07.2022 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikt nie lubi być wyrywany ze snu, nieważne czy mowa o ludziach, czy też o zwierzętach. Najlepszym przykładem może być tutaj mały orangutan o imieniu Berani, którego mama postanowiła wyrwać ze snu w nietypowy sposób.

Fotograf Galina Bonnard od dawna jest zafascynowana światem zwierząt. Od lat stara się uchwycić je na swoich zdjęciach i pokazać światu, że mogą mieć więcej wspólnego z ludźmi niż nam się wydaje. W serii ostatnich fotografii, Bonnard przedstawiła zabawną sytuację z życia dwóch orangutanów.

Jeszcze pięć minut...

Zaprezentowane zdjęcia zostały uchwycone w Pairi Daiza Zoo w Belgii i pokazują, jak dorosła samica orangutana stara się wybudzić swojego syna, Beraniego, z popołudniowej drzemki. Młody orangutan nie chce się jej jednak podporządkować i stawia opór swojej matce. Ta jednak nie ma zamiaru się poddać, zaś efekt jej starań, który możemy zobaczyć, wygląda niesamowicie zabawnie.

Obraz
© Galina Bonnard/Mercury Press via Agencja Forum
Obraz
© Galina Bonnard/Mercury Press via Agencja Forum

Uchwycone zdjęcia zostały wykonane aparatem Canon EOS 5D Mark III. Nie dziwi wybór tego modelu przez Bonnard, bowiem sprzęt nie tylko świetnie leży w dłoni, ale także został tak zaprojektowany, aby dłonie nie męczyły się nawet przy wielogodzinnym fotografowaniu. Patrząc na układ przycisków, widać także sporo podobieństwa z poprzednim modelem, dlatego aparat sprawdzi się doskonale, jeżeli dotychczas używaliśmy jego wcześniejszej wersji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)