Matryca Sony Mikro Cztery Trzecie: 47 Mpix i wideo 8K

Matryca Sony Mikro Cztery Trzecie: 47 Mpix i wideo 8K

Matryca Sony Mikro Cztery Trzecie: 47 Mpix i wideo 8K
Marcin Watemborski
27.09.2019 09:17, aktualizacja: 27.09.2019 11:17

Wygląda na to, że Sony wchodzi na kolejny rynek. Tym razem przedstawiona specyfikacja prezentuje matrycę w rozmiarze Mikro Cztery Trzecie, która będzie miała kosmiczną rozdzielczość, jak dla tego formatu. Oprócz tego będzie zdolna kręcić wideo w rozdzielczości 8K/30p.

Wszyscy czekamy z niecierpliwością na pierwsze oficjalne informacje na temat Sony A7S III, ale zanim to nastąpi, pewnie minie trochę czasu. Sony jednak nie śpi i pracuje nad kompletnie inną gałęzią rynku foto i wideo. Wygląda na to, że producent aparatów i matryc, wejdzie w inny rozmiar. Pokazana specyfikacja matrycy IMX492LQJ jest zaskakująca.

Nowa matryca jest w rozmiarze Mikro Cztery Trzecie i pozwala na obraz o proporcjach 17:9 oraz 4:3. Oprócz tego oferuje ona rozdzielczość zdjęć 47 Mpix oraz kręcenie 8K/30p. Zastanawiam się, w jakich aparatach pojawi się ten sensor, bo nie liczyłbym na to, że Sony nagle zacznie tworzyć korpusy z tymi matrycami. Chociaż z drugiej strony wsadzenie w mniejszy korpus procesora BIONZ X i zaimplementowania oprogramowania z Sony A6600 byłoby bardzie ciekawym rozwiązaniem. Jeśli matryca byłaby zaprogramowana podobnie, wyczuwałbym w tym sukces Sony. Tym samym firma mogłaby zacząć dążyć do przejęcia kolejnej dużej działki rynku.

IMX492 wyjdzie w dwóch wersjach – kolorowej oraz monochromatycznej. Piksele będą kwadratowe, a ich rozmiar to 2.315 μm. Sensory mają charakteryzować się niskim poborem energii, obsługiwać różne prędkości migawki elektronicznej oraz pracować na bazie 10-bitowego przetwornika ADC.

Więcej informacji znajdziecie w broszurze produktu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)