Matryca Sony Mikro Cztery Trzecie: 47 Mpix i wideo 8K

Matryca Sony Mikro Cztery Trzecie: 47 Mpix i wideo 8K
Marcin Watemborski

27.09.2019 09:17, aktual.: 27.09.2019 11:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że Sony wchodzi na kolejny rynek. Tym razem przedstawiona specyfikacja prezentuje matrycę w rozmiarze Mikro Cztery Trzecie, która będzie miała kosmiczną rozdzielczość, jak dla tego formatu. Oprócz tego będzie zdolna kręcić wideo w rozdzielczości 8K/30p.

Wszyscy czekamy z niecierpliwością na pierwsze oficjalne informacje na temat Sony A7S III, ale zanim to nastąpi, pewnie minie trochę czasu. Sony jednak nie śpi i pracuje nad kompletnie inną gałęzią rynku foto i wideo. Wygląda na to, że producent aparatów i matryc, wejdzie w inny rozmiar. Pokazana specyfikacja matrycy IMX492LQJ jest zaskakująca.

Nowa matryca jest w rozmiarze Mikro Cztery Trzecie i pozwala na obraz o proporcjach 17:9 oraz 4:3. Oprócz tego oferuje ona rozdzielczość zdjęć 47 Mpix oraz kręcenie 8K/30p. Zastanawiam się, w jakich aparatach pojawi się ten sensor, bo nie liczyłbym na to, że Sony nagle zacznie tworzyć korpusy z tymi matrycami. Chociaż z drugiej strony wsadzenie w mniejszy korpus procesora BIONZ X i zaimplementowania oprogramowania z Sony A6600 byłoby bardzie ciekawym rozwiązaniem. Jeśli matryca byłaby zaprogramowana podobnie, wyczuwałbym w tym sukces Sony. Tym samym firma mogłaby zacząć dążyć do przejęcia kolejnej dużej działki rynku.

IMX492 wyjdzie w dwóch wersjach – kolorowej oraz monochromatycznej. Piksele będą kwadratowe, a ich rozmiar to 2.315 μm. Sensory mają charakteryzować się niskim poborem energii, obsługiwać różne prędkości migawki elektronicznej oraz pracować na bazie 10-bitowego przetwornika ADC.

Więcej informacji znajdziecie w broszurze produktu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)