Miesięczna podróż statkiem towarowym z przymocowanym aparatem. Zobacz 80 000 zdjęć w 10 minut

Miesięczna podróż statkiem towarowym z przymocowanym aparatem. Zobacz 80 000 zdjęć w 10 minut

Miesięczna podróż statkiem towarowym z przymocowanym aparatem. Zobacz 80 000 zdjęć w 10 minut
Marcin Falana
19.09.2017 09:14, aktualizacja: 19.09.2017 11:14

Warto poświęcić 10 minut, żeby zobaczyć jakie wspaniałe widoki na swojej drodze mijają kontenerowce, krążące po całym świecie. Zachwycające zachody i wschody słońca, droga mleczna z pełnią to tylko część tej podróży.

Fotografia powinna poszerzać horyzonty i właśnie to robi filmik timpoklatkowy wykonany przez YouTubowego vlogera, fotografa o pseudonimie HeffHK, który w 10 minutowym filmiku zawarł 30-dniową podróż kontenerowca z morza Czerwonego do Hong Kongu. Fotograf wykonał 80 000 zdjęć, które zajęły 1,5 TB miejsca na dysku. Do całego przedsięwzięcia wykorzystał Nikona D750 i obiektyw Rokinon (Samyang) 12 mm f/2.8.

"Żeglowanie przez otwarty ocean to niepowtarzalne uczucie i doświadczenie. Mam nadzieję, że uchwyciłem to dla wszytkich."

Poniżej można zobaczyć w jaki sposób materiał był realizowany. Wspomniany aparat stał na statywie przy barierkach. Fotograf zastosował tu dosyć prostą, chociaż jak się okazało skuteczną metodę stabilizacji aparatu - został on przywiązanych sznurem razem ze statywem do barierek. Dwie nogi dodatkowo przyczepiono... przezroczystą taśmą klejącą. Oprócz zdjęcia, warto obejrzeć również film, który jest tu dostępny - wystarczy kliknąć w strzałkę po prawej stronie zdjęcia.

Więcej twórczości HejjHK możecie obejrzeć na jego kanale na YouTube oraz profilu na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)