"Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem." Mural z Jarosławem Kaczyńskim podbija internet

"Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem." Mural z Jarosławem Kaczyńskim podbija internet09.07.2021 08:01
"Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem." Mural z Jarosławem Kaczyńskim podbija internet
Źródło zdjęć: © © Mgr Mors / [Facebook](https://www.facebook.com/mgrmors)

Sztuka uliczna często porusza problemy społeczne lub komentuje bieżące wydarzenia. W Nowym Sączu pojawił się mural, którego bohaterem jest Jarosław Kaczyński, prezes partii PiS i wiceprezes Rady Ministrów. Obraz został opatrzony biblijnym cytatem.

"Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem" to cytat z Ewangelii wg św. Jana (J 15, 12). Jest to apel Jezusa, do bliźnich, który bezpośrednio nawiązuje do przykazania miłości w religii chrześcijańskiej. Te słowa znalazły się na muralu z podobizną znanego polityka.

Wspomniane dzieło uliczne przedstawia wizerunek prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego, który trzyma bukiet czerwonych róż (symbol miłości). Mural można zobaczyć pod mostem kolejowym nad ulicą Węgierską w Nowym Sączu, gdzie co jakiś czas pojawiają się nowe obrazy komentujące rzeczywistość.

Autorem muralu jest Mgr Mors, artysta uliczny, który wcześniej w tym samym miejscu namalował m.in. znanego blogera Cyber Mariana, sportowca Roberta Lewandowskiego, Tadeusza Rydzyka czy marszałka Józefa Piłsudskiego.

Na razie nie chcę wypowiadać się na temat tego muralu. Nie chcę nic sugerować. Wypowiedziałem się na ścianie – skomentował swoją twórczość Mgr Mors dla "Dziennika Polskiego".

Dzięki swojej wypowiedzi Mgr Mors pozostawił pole do interpretacji samym odbiorcom. Nie jest to jawna krytyka polityki prowadzonej przez rząd partii Jarosława Kaczyńskiego. Mural może być odebrany jako pochwała PiS przez zwolenników ugrupowania lub ironiczny komentarz przez przeciwników. Artysta zostawił wolną rękę społeczeństwu.

Wcześniej w tym roku w Poznaniu pojawił się inny mural, będący nawiązaniem do historycznego napisu. Wygląda na to, że Polacy coraz częściej sięgają po popularną na Zachodzie sztukę uliczną, niejako idąc w ślady znanego graficiarza Banksy'ego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)