Wystawa zdjęć dzieł Banksy'ego w Betlejem. Palestyńczycy dziękują artyście

Wystawa zdjęć przedstawiających dzieła Banksy-ego.
Wystawa zdjęć przedstawiających dzieła Banksy-ego.
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska

21.08.2020 14:58, aktual.: 26.07.2022 14:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdjęcia 20 dzieł Banksy'ego będzie można oglądać w centrum Betlejem na Manger Square. To forma podziękowania dla anonimowego artysty za znaczący wkład w popularyzowanie turystyki w mieście.

Zdjęcia, które trafią na wystawę, zostały wybrane przez palestyńskich fotografów. Jest to ich forma podziękowania za wkład Banksy'ego w promowanie zróżnicowanej turystyki. Dodatkowo artyści na plaży w Gazie wyrzeźbili z piasku napis "Dziękujemy Banksy". Przypomnijmy, że pierwsze dzieło Banksy'ego pojawiło się w Palestynie 15 lat temu, a w samej Gazie znajdują się aż 4.

Banksy został wyróżniony przez Palestyńczyków

  • Banksy zawsze nas zaskakuje, a dziś chcę zaskoczyć jego - powiedział koordynator wydarzenia Yamen Elabed w specjalnym nagraniu dla Banksy'ego. Mężczyzna dodał, że wystawa powstała, aby pokazać artyście wdzięczność za wsparcie, a szczególnie za promowanie "alternatywnej turystyki".

W zeszłym miesiącu Banksy sprzedał w Londynie trzy obrazy za ponad 10,8 milionów złotych, a dochód z nich przekazał szpitalowi w Betlejem. Jego wysiłki są doceniane i zauważane przez mieszkańców miasta.

Dzieła Banksy'ego są atrakcyjne dla turystów

  • Oni [turyści] wiedzą tylko, że Betlejem jest miejscem narodzin Jezusa, Kościołem Narodzenia Pańskiego - z którego jestem dumny - ale pomysł Banksy'ego polega również na tym, aby pokazać, gdzie na Zachodnim Brzegu żyje 3 miliony Palestyńczyków – zaznaczył youb Ali, taksówkarz obecny na wystawie.

Około 300 osób odwiedziło wystawę plenerową. Większość z nich to mieszkańcy Betlejem, ponieważ pandemia koronawirusa w znaczący sposób odbiła się na turystyce w regionie.

(YALLA YALLA) MESSAGE TO BANKSY... رسالة لبانكسي

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)