Nagranie z USG słonia stało się hitem internetu. Mały słonik jest uroczy!

Nagranie z USG słonia stało się hitem internetu. Mały słonik jest uroczy!
Marcin Watemborski

01.12.2020 12:15, aktual.: 26.07.2022 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trudno się nie zgodzić z tym, że ludzie kochają małe zwierzęta – bez względu na to, jakie by nie były. Tym razem słoniątko stało się bohaterem internetu zanim jeszcze przyszło na świat. Film jest o tyle interesujący, że jest bardzo przejrzysty, a zwierzę widać nad wyraz dokładnie.

Kiedyś pokazywaliśmy wam projekt, w którym grafik stworzył wizualizacje różnych zwierząt przed urodzeniem. Teraz jednak to nie wizja artystyczna, a prawdziwe USG słonia. Film z badania słonicy o imieniu Asha rozszedł się w internecie jak świeże bułeczki. Zobaczymy na nim bardzo dokładnie małe słoniątko, co jest rzadkością. Przeważnie USG takich dużych zwierząt jest niewyraźne.

Asha ma 25 lat i jest rezydentką ogrodu zoologicznego w Oklahomie. Ojcem słoniątka, które ma przyjść na świat w lutym 2022 roku, jest 51-letni samiec o imieniu Rex. Asha ma z nim dwa inne słoniątka: 5-letnią Acharę oraz rocznego Kaia. Na poniższym wideo możecie szczegółowo zobaczyć, jak wygląda płód słonia – widać nawet trąbę i mocne łapy!

Ciąża słonia trwa 22 miesiące, czyli około 660 dni, a Asha jest już w 8 miesiącu. Małe słoniątko będzie miało ok. 85 cm i będzie ważyło ok. 110 kg. Później przez 2 lata będzie karmione przez matkę, a jego starszy brat Kai stanie się pełnoprawnym członkiem stada. Tak szybkie pojawienie się kolejnego słoniątka jest swoistym ewenementem, ponieważ na wolności kolejne młode przychodzą na świat w odstępie około 4 lat od siebie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)