Najbardziej znane zdjęcia wszech czasów. Badania wyłoniły zwycięzców

Najbardziej znane zdjęcia wszech czasów. Badania wyłoniły zwycięzców
Źródło zdjęć: © © NASA
Konrad Siwik

01.08.2022 08:16, aktual.: 01.08.2022 10:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowe badania ujawniły najsłynniejsze fotografie wszech czasów. Na czele listy znalazło się kultowe zdjęcie NASA "Człowiek na Księżycu" z misji Apollo 11 z 1969 roku.

Inkifi, firma zajmująca się fotoksiążkami i drukiem, przeprowadziła badania, aby wyłonić najbardziej znane zdjęcia wszech czasów. Na potrzeby badania firma wykorzystała odwrotne wyszukiwanie obrazów, aby pokazać znaczenie i zasięg zdjęć, na podstawie tego, jak często każde z nich pojawiało się w internecie.

W badaniu wykorzystano listę "100 najbardziej wpływowych zdjęć wszech czasów" przygotowaną przez Bored Panda oraz listę "10 najbardziej znanych zdjęć wszech czasów" przygotowaną przez Artalistic, aby stworzyć ostateczne zestawienie. Następnie użyto narzędzia TinEye Reverse Image Search, aby ustalić, które zdjęcia stanowiły największą liczbę wyników wyszukiwania i określić, które z nich były najbardziej znane.

Obraz
© © inkifi

Zdjęcie Nasa "Człowiek na Księżycu" zostało uznane za najsłynniejsze zdjęcie wszech czasów. Zaraz po nim znalazło się "Lunch atop a Skyscraper", przedstawiające jedenastu hutników siedzących na stalowej belce 260 metrów nad ziemią na Manhattanie w Nowym Jorku w 1932 roku. Trzecie najsłynniejsze zdjęcie wszech czasów to "Flag Raising on Iwo Jima", które zostało wykonane przez Joego Rosenthala w 1949 r. w końcowej fazie wojny na Pacyfiku.

W pierwszej dziesiątce znalazł się również: "Urodziny Einsteina" zrobione przez Arthura Sasse w 1951 roku, portret Dorothei Lange "Migrant Mother" z 1936 roku, kolorowe zdjęcie "Earthrise" z 1968 roku wykonane przez astronautę Apollo 8 Williama Andersa, portret Steve'a McCurry'ego "Afghan Girl" z 1984 roku, zdjęcie Nicka Uta "Napalm Girl" z 1972 roku, zdjęcie "The Wright Brothers first flight" z 1903 roku oraz zdjęcie walki bokserskiej Neila Leifera "Muhammad Ali vs Sonny Liston" z 1965 roku. Warto wspomnieć, że na 15 miejscu znalazło się zdjęcie "The Falling Man", które zostało niedawno nietaktownie wykorzystane przez pewnego grafika.

Obraz
© © inkifi

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)