Najbardziej znany "zaczarowany ogród" na świecie rozkwita podczas izolacji

Najbardziej znany "zaczarowany ogród" na świecie rozkwita podczas izolacji

Najbardziej znany "zaczarowany ogród" na świecie rozkwita podczas izolacji
Źródło zdjęć: © © Albert Dros / [Facebook](https://www.facebook.com/albertdrosphotography/photos/?ref=page_internal)
Marcin Watemborski
29.04.2020 05:50, aktualizacja: 26.07.2022 14:55

Jeśli mówimy o Holandii i kwiatach, pierwsze skojarzenia idą w kierunku tulipanów. I słusznie! Ogród Keukenhof jest pełny tych przepięknych roślin, które pokazały swoje pełne piękno podczas izolacji spowodowanej koronawirusem SARS-CoV-2. Na zdjęciach ujął to Albert Dros.

Albert Dros jest znanym fotografem krajobrazowym, lecz tym razem postanowił ująć to, co mu najbliższe, czyli piękno holenderskich tulipanów. Udał się w tym celu do znanego na całym świecie ogrodu Keukenhof, a ten przywitał go tysiącami wielobarwnych tulipanów. Obecnie miejsce jest zamknięte dla odwiedzających ze względu na obostrzenia przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, ale w normalnych warunkach odwiedzają go miliony osób rocznie. Zdarzyło się to po raz pierwszy od 71 lat.

Natury nie interesuje to, czy pokaże swoje piękno ludziom, czy nie – istnieje mimo wszystko i wychodzi jej to na dobre. Ogród Keukenhof wygląda spokojnie, kolorowo, po prostu przepięknie. Tamtejsi ogrodnicy dokładają wszelkich starań, by holenderskie dziedzictwo narodowe w postaci tulipanów nie ucierpiało przez pandemię.

Dros wyznaje, że od zawsze kocha tulipany i fotografuje je tak często, jak tylko może, chociaż głównie na wsi. Jednak nie mógł sobie odpuścić jedynej okazji na sfotografowanie ogrodu Keukenhof bez ludzi. Może ona się już nigdy nie powtórzyć. W tym celu Albert skontaktował się z władzami ogrodu i udało mu się załatwić zgodę na robienie zdjęć.

Z relacji fotografa wynika, że nadchodzące lato 2020 roku będzie najcieplejszym i najbardziej słonecznym od kilkudziesięciu lat. Już teraz dało to o sobie znać – tulipany rozkwitły szybciej niż przeważnie, a skąpane w złocistym świetle dnia ujawniają cały swój majestat. Oczywiście zrobienie kilkunastu zdjęć to nie jedyna korzyść. Dros miał całe miejsce niemal na wyłączność. Wyobraźcie sobie ten spokój i ciszę, połączone z niekończącymi się połaciami kolorowych kwiatów. To musiało być niesamowite przeżycie.

Jedyne, czego żałuje Albert, to to, że na zdjęciach nie da się ująć intensywnego zapachu tulipanów, który towarzyszył mu na każdym kroku.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie i Facebooku fotografa.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)