Najdziwniejsze zdjęcia z banków zdjęć, jakie widzieliśmy. Są naprawdę niepokojące

Najdziwniejsze zdjęcia z banków zdjęć, jakie widzieliśmy. Są naprawdę niepokojące
Marcin Watemborski

05.01.2021 13:59, aktual.: 06.03.2024 22:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Banki zdjęć są pełne fotografii stockowych, które z definicji powinny pełnić rolę ilustratorską do różnych treści. Krótko mówiąc – jeśli ktoś potrzebuje zdjęcia, a nie ma autorskiej propozycji, kupuje fotografię w banku. Niektóre z nich bywają bardzo dziwne, a ta selekcja wprawiła nas w szczere osłupienie.

Fotografia stockowa ma dość długą historię. Pierwsze takie zdjęcia pojawiły się już w latach 20. XX wieku, a ich zadaniem było ilustrowanie materiałów opisowych, jak artykuły w gazetach czy tworzenie reklam. Z perspektywy fotografa to świetne źródło zarobku lub dodatkowy pasywny dochód – oczywiście jeśli spełnia określone wytyczne, a ludzie je kupują. O tym, jak zrobić dobre zdjęcie stockowe pisaliśmy w rozbudowanym poradniku.

Jednak nie wszystkie zdjęcia stockowe są dobre lub pokazują oczywisty temat. Niektóre są niepokojące, dziwne lub po prostu złe w każdym znaczeniu tego słowa. W bankach zdjęć są ich setki tysięcy. Takie fotografie, jak te, które zobaczycie w artykule, raczej nie zapewnią znacznych przychodów fotografom. To zdecydowanie antyprzykłady fotografii stockowych, ale chociaż poprawiają humor.

Obraz

Na Reddicie powstała specjalna grupa dla osób, które wyszukują złe zdjęcia stockowe i dzielą się nimi ze społecznością. Zobaczymy tam najprzeróżniejsze pomysły, które wprawiają w osłupienie. Jedyne pytanie, które nasuwa się, patrząc na niektóre prace, brzmi: "Ale właściwie, dlaczego ktoś to zrobił?".

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)