Kai Wong wybrał najlepsze obiektywy Nikona. Jakie są twoje?

Kai Wong wybrał najlepsze obiektywy Nikona. Jakie są twoje?

Kai Wong wybrał najlepsze obiektywy Nikona. Jakie są twoje?
Źródło zdjęć: © © Kai Wong / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=5Yh53isALM0)
Monika Homan
21.05.2018 13:30, aktualizacja: 26.07.2022 18:01

Zastanawiacie się jakie są najlepsze obiektywy do pełnoklatkowych Nikonów? Kai Wong, znany z dawnego DigitalRev TV, wybrał 5 najlepszych szkieł i zaprezentował je w swoim filmie. Zgodzicie się z jego wyborem?

Kai Wong w swoim ostatnim filmie podzielił się z nami listą 5 najlepszych - według niego - obiektywów Nikona do pełnej klatki. Oto one:

5 Best Nikon Lenses for Full Frame

Obraz

To jeden z obiektywów, które musisz mieć w swojej torbie, jeśli jesteś profesjonalnym fotografem. Soczewki o niskiej dyspersji oraz nanokrystaliczna powłoka minimalizują aberrację chromatyczną.

Powłoka fluorowa, naniesiona na przednią soczewkę obiektywu odpycha wodę, kurz i brud, ułatwiając jej czyszczenie. Szybki autofokus i duży zakres ogniskowych sprawia, że jest to świetny obiektyw, który sprawdzi się w większości sytuacji. Jego jedyna wada, to cena - ponad 12 tys. złotych.

Obraz

Ten obiektyw nie jest najostrzejszym obiektywem, jaki mieliście w ręce, ale dzięki swojej delikatnej miękkości sprawdzi się do fotografowania ludzi. Bokeh, jaki uzyskamy za jego pomocą, jest według Wonga nieco ładniejszy, niż ten, który oferuje nam standardowe 50 mm f/1.4 lub f/1.8. Czy warto jednak wydawać na ten obiektyw prawie 7 tys. zł? Wybór należy do was.

Obraz

Jeśli poszukujecie idealnego obiektywu do portretów - to właśnie ten. Jest bardzo ostry, nawet na f/1.4, jednocześnie oferując miękki, przyjemny bokeh.

Obraz

Wymieniając na swojej liście 85-tkę f/1.4, Wong nie mógł nie wspomnieć też o Nikonie AF-S 105 mm f/1.4 E, który, tak jak poprzedni, jest wręcz stworzony do portretów. Mała głębia ostrości idealnie odcina fotografowany obiekt od tła, zapewniając miękkie rozmycie, a wyjątkowa ostrość sprawia, że nie jedna osoba pokochała ten obiektyw.

Obraz

Jako piąty, Wong wymienia obiektyw, który nie jest dla wszystkich. 180-400 mm to potężne szkło, zarówno jeśli chodzi o możliwości, jak i gabaryty. Ogniskowa tego obiektywu pozwala na spore zbliżenia. Kiedy dodatkowo wykorzystacie wbudowany telekonwerter x 1.4, uzyskacie ogniskową 250-560 mm i będziecie mogli sobie pozwolić na fotografowanie z naprawdę dużej odległości. Jeśli dodamy do tego wyjątkową ostrość i szybkość autofokusa, można zrozumieć, dlaczego obiektyw ten kosztuje ponad 50 tys. złotych.

Wong wspomina też o obiektywie Nikon 300 mm f/4 E PF ED VR AF-S. To rozwiązanie dla osób, które potrzebują dużej ogniskowej, zamkniętej w kompaktowej obudowie. No i za mniejsze pieniądze. Wielkością przypomina 70-200 mm, ale jest znacznie lżejszy. Jednak ten obiektyw nie znalazł się na liście 5 najlepszych obiektywów Nikona według Kaia Wonga.

Jeśli jesteście użytkownikami Nikona i macie wolne jakieś… 90 tysięcy złotych, możecie zakupić obiektywy z listy i mieć pewność, że staliście się posiadaczami jednych z najlepszych szkieł dostępnych na rynku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)