Najlepsze zdjęcia z kategorii otwartej konkursu Sony World Photography Awards 2017

Najlepsze zdjęcia z kategorii otwartej konkursu Sony World Photography Awards 2017
Źródło zdjęć: © © Alessandra Meniconzi / I miejsce w kat. Dzika przyroda / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/sonyworldphotographyawards)
Marcin Watemborski

29.03.2017 08:06, aktual.: 03.04.2017 13:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SWPA to największy konkurs fotograficzny na świecie, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Poznaliśmy właśnie zwycięzców kategorii otwartej. Niestety w tym roku zabrakło wśród nich polskich nazwisk, ale nie zabrakło świetnych zdjęć. Zobaczcie najlepsze z nich.

We wtorek informowaliśmy Was o sukcesie naszego rodaka, Arka Rataja, który zdobył pierwsze miejsce wśród Polaków zdjęciem „116”. O jego twórczości oraz podejściu do fotografii rozmawialiśmy również wcześniej.

Teraz chcemy podzielić się z Wami informacjami o zwycięzcach kategorii konkursu otwartego SWPA 2017. Jury ujawniło nazwiska 10 fotografów, którzy będą rywalizować ze sobą o wyjazd do Londynu na oficjalną galę rozdania nagród oraz 5000 dolarów w gotówce.

Obraz
© © Ralph Gräf / I miejsce w kat. Podróż / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/sonyworldphotographyawards)

Do tegorocznej edycji konkursu otwartego napłynęło ponad 105 tysięcy zgłoszeń. Wśród nich najlepsze zdjęcia zaprezentowali: Tim Cornbill (kategoria Architektura), Jinguo Gong (Kultura), Lise Johansson (Po retuszu), Camilio Diaz (Ruch), Hiroshi Tanita (Natura), Alexander Vinogradov (Portrety), Sergey Dibtsev (Martwa natura), Constantinos Sofikitis (Fotografia uliczna), Ralph Gräf (Podróż) oraz Alessandra Meniconzi (Dzika przyroda). Wszyscy fotografowie wykonali prace na niezwykle wysokim poziomie.

Obraz
© © Alexander Vinogradov / I miejsce w kat. Portrety / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/sonyworldphotographyawards)
Kontakt z tak dużą liczbą świetnych prac był przyjemnością i inspiracją. Za przywilej uważam także możliwość uczestniczenia w osobistych chwilach, radościach, smutkach, życiu i stratach fotografów z całego świata, którzy utrwalili własne doświadczenia, wykorzystując do tego obraz.
Obraz
© © Tim Cornbill / I miejsce w kat. Architektura / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/sonyworldphotographyawards)

Każdy ze zwycięzców w poszczególnych kategoriach otrzyma aparat Sony A7 II z obiektywem. Wyłonieni mistrzowie obrazu będą teraz rywalizować o tytuł fotografa roku w konkursie otwartym. W dniu gali jury poda również nazwiska zwycięzców kategorii profesjonalnych.

Obraz
© © Lise Johansson / I miejsce w kat. Po retuszu / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/sonyworldphotographyawards)

Wszystkie zwycięskie prace będziecie mogli zobaczyć podczas dorocznej wystawy, odbywającej się tradycyjnie już - w Somerset House w Londynie. Będą na niej gościły również zdjęcia Martina Parra, fotografa ulicznego i legendarnego członka agencji Magnum Photos. Ekspozycja będzie czynna w dniach 21 kwietnia – 7 maja.

Obraz
© © Constantinos Sofikitis / I miejsce w kat. Fotografia uliczna / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/sonyworldphotographyawards)

Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursu Sony World Photography Awards.

Obraz
© © Hiroshi Tanita / I miejsce w kat. Natura / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/sonyworldphotographyawards)
Obraz
© © Camilo Diaz / I miejsce w kat. Ruch / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/sonyworldphotographyawards)
Obraz
© © Sergey Dibtsev / I miejsce w kat. Martwa natura / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/sonyworldphotographyawards)
Obraz
© © Jianguo Gong / I miejsce w kat. Kultura / [www.worldphoto.org](https://www.worldphoto.org/sonyworldphotographyawards)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)