Najpiękniejsze biblioteki świata na zdjęciach. Ten fotograf odwiedził mnóstwo miejsc

Najpiękniejsze biblioteki świata na zdjęciach. Ten fotograf odwiedził mnóstwo miejsc

Biblioteka w Melbourne, Australia.
Biblioteka w Melbourne, Australia.
Źródło zdjęć: © © Richard Silver / [Facebook](https://www.facebook.com/RichardSilverPhoto/)
Marcin Watemborski
28.04.2022 09:51, aktualizacja: 02.05.2022 15:36

Biblioteki, które zobaczycie, przypominają niejednokrotnie wnętrza budynków sakralnych, uczelni lub bardzo nowoczesnych fabryk. Rozbieżność stylistyczna architektury jest ogromna, lecz w każdym przypadku zdjęcia wyglądają doskonale. Richard Silver zrobił naprawdę dobrą robotę.

Richard Silver jest fotografem podróżniczym z Nowego Jorku. W swojej karierze odwiedził aż 101 krajów i wszędzie robił zdjęcia. Jego ulubioną tematyką jest architektura, a zwłaszcza biblioteki. Zdjęcia wnętrz, które ujął, wprawiają w zachwyt – nie tylko ze względu na sam obiekt, ale również kompozycję obrazów.

W zdjęciach Richarda Silvera widać inspiracje pracami Candidy Hoefer, która została kilka lat temu wyróżniona podczas gali rozdania nagród Sony World Photography Awards za wybitny wkład w fotografię. Jej znakiem rozpoznawczym są zdjęcia architektoniczne wykonane aparatem wielkoformatowym, a samą tematykę stanowią głównie biblioteki. Jednak w przypadku tej wybitnej artystki zobaczymy mniej zdjęć, aczkolwiek znacznie więcej na samych fotografiach.

60-letni fotograf z USA przez większość swojej kariery koncentrował się na zdjęciach Nowego Jorku. Zainteresowanie architekturą było bezpośrednio związane z pracą zarobkową Richarda. Przez lata pracował jako agent nieruchomości. W 2006 roku sprzedał swoje pierwsze zdjęcia za pośrednictwem niemieckiej galerii, a w 2013 roku postanowił w pełni zająć się sztuką obrazowania świata.

Nowy Jork nie był jednak dla Silvera wystarczający. Postanowił jeździć po świecie, fotografować i sprzedawać swoje zdjęcia. Trzeba przyznać, że jego kadry są wysoce estetyczne i na pewno dobrze wyglądają w niejednym biurze.

Wśród ulubionych bibliotek Richarda znalazły się te w Stuttgarcie, Wiedniu, Pradze oraz Lizbonie. Każda z nich charakteryzuje się nie tylko symetryczną budową, ale również interesującym oświetleniem i mnóstwem kolorów.

Więcej prac znajdziecie na Instagramie.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)