Najśmieszniejsze zwierzęta w konkursie Comedy Wildlife Photography Awards 2019

Najśmieszniejsze zwierzęta w konkursie Comedy Wildlife Photography Awards 2019
Marcin Watemborski

22.05.2019 12:43, aktual.: 23.05.2019 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konkurs Comedy Wildlife Photography Awarda jest chyba moim ulubionym fotograficznym współzawodnictwem. Nie ma tu miejsca na wyniosłość i ściganie się o to, kto zrobił ważniejsze zdjęcie. Wszystko jest na luzie i dostarcza wielu uśmiechów. Liczy się technika oraz sytuacja zastana w naturze.

Co roku jury konkursu Comedy Wildlife Photography Awards wybiera najśmieszniejsze zdjęcia w kategorii dzikiej natury. Nie znajdziecie tu nadęcia (co najwyżej zwierzęce wzdęcia), prób przerabiania zdjęć ani kopania pod sobą dołków. To, co liczy się najbardziej to dobra zabawa i umiejętność dostrzeżenia śmiesznych sytuacji w przyrodzie.

Obraz

Konkurs został zorganizowany przez dwójkę profesjonalnych fotografów: Paula Joynsona-Kicksa oraz Toma Sullama. Ich celem było pokazanie innego podejścia do fotografowania natury – ”bez spiny”. Chcieli również zwrócić uwagę na ochronę przyrody oraz środowiska naturalnego różnych zwierząt. Za tymi wartościami oczywiście idą przekomiczne zdjęcia.

Tegorocznej edycji przyświeca również inny cel – chęć propagowania idei dbania o przyrodę w swoim domu. Chodzi m.in. o to, by kupować produkty rozsądniej – przy zakupach zwróćcie uwagę na opakowania, ograniczcie plastik oraz inne sztuczne materiały, które trudno się rozkładają.

Obraz

Organizatorzy zwracają również uwagę na wysokie zużycie wody w gospodarstwach domowych. Zakręcenie wody podczas mycia zębów już dużo zmienia, oprócz tego szybki prysznic jest lepszy niż kąpiel w kilkudziesięciu litrowej wannie pełnej wody.

Zdjęcia, które tu widzicie to selekcja zgłoszeń. Konkurs trwa do 30 czerwca 2019 roku, więc śmiało możecie zgłaszać swoje kadry. Jest, o co walczyć, bo główna nagroda to safari fotograficzne w Kenii, tytuł Fotografa Roku oraz zestaw z korpusem Olympus OM-D E-M1 Mark II.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)