Najśmieszniejsze zwierzęta w konkursie Comedy Wildlife Photography Awards 2019

Najśmieszniejsze zwierzęta w konkursie Comedy Wildlife Photography Awards 2019

Najśmieszniejsze zwierzęta w konkursie Comedy Wildlife Photography Awards 2019
Marcin Watemborski
22.05.2019 12:43, aktualizacja: 23.05.2019 10:27

Konkurs Comedy Wildlife Photography Awarda jest chyba moim ulubionym fotograficznym współzawodnictwem. Nie ma tu miejsca na wyniosłość i ściganie się o to, kto zrobił ważniejsze zdjęcie. Wszystko jest na luzie i dostarcza wielu uśmiechów. Liczy się technika oraz sytuacja zastana w naturze.

Co roku jury konkursu Comedy Wildlife Photography Awards wybiera najśmieszniejsze zdjęcia w kategorii dzikiej natury. Nie znajdziecie tu nadęcia (co najwyżej zwierzęce wzdęcia), prób przerabiania zdjęć ani kopania pod sobą dołków. To, co liczy się najbardziej to dobra zabawa i umiejętność dostrzeżenia śmiesznych sytuacji w przyrodzie.

Obraz

Konkurs został zorganizowany przez dwójkę profesjonalnych fotografów: Paula Joynsona-Kicksa oraz Toma Sullama. Ich celem było pokazanie innego podejścia do fotografowania natury – ”bez spiny”. Chcieli również zwrócić uwagę na ochronę przyrody oraz środowiska naturalnego różnych zwierząt. Za tymi wartościami oczywiście idą przekomiczne zdjęcia.

Tegorocznej edycji przyświeca również inny cel – chęć propagowania idei dbania o przyrodę w swoim domu. Chodzi m.in. o to, by kupować produkty rozsądniej – przy zakupach zwróćcie uwagę na opakowania, ograniczcie plastik oraz inne sztuczne materiały, które trudno się rozkładają.

Obraz

Organizatorzy zwracają również uwagę na wysokie zużycie wody w gospodarstwach domowych. Zakręcenie wody podczas mycia zębów już dużo zmienia, oprócz tego szybki prysznic jest lepszy niż kąpiel w kilkudziesięciu litrowej wannie pełnej wody.

Zdjęcia, które tu widzicie to selekcja zgłoszeń. Konkurs trwa do 30 czerwca 2019 roku, więc śmiało możecie zgłaszać swoje kadry. Jest, o co walczyć, bo główna nagroda to safari fotograficzne w Kenii, tytuł Fotografa Roku oraz zestaw z korpusem Olympus OM-D E-M1 Mark II.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)