Najszybsze karty CFexpress typu B na dzielni. Lexar wchodzi do gry z serią Diamond

Najszybsze karty CFexpress typu B na dzielni. Lexar wchodzi do gry z serią Diamond
Marcin Watemborski

26.04.2022 10:48, aktual.: 26.07.2022 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Karty CFexpress typu B stają się coraz bardziej popularne i kto wie, być może za jakiś czas na stałe wyprą z rynku fotograficznego karty SD. Biorąc pod uwagę ich prędkość, może być bardzo ciekawie, co jeszcze podkreśliła legendarna marka Lexar w serii Diamond.

Firma Lexar zapowiedziała karty Diamond CFexpress typu B, która w dniu ich wejścia na rynek będą najszybszymi w branży. Aż dziwne, że nie są czerwone, bo wtedy zapewne byłyby jeszcze szybsze. Niedawno pisaliśmy o karcie Nikona, która przy nowym produkcie Lexara spada w rankingu.

Nowe karty pamięci Lexar Diamond CFexpress typu B mają prędkość odczytu zadeklarowaną na 1900 MB/s, zaś zapisu 1700 MB/s. Mają również certyfikat VPG 400, co oznacza, że bez względu na warunki pracy i obciążenie, transfer danych z aparatu na kartę nie spadnie poniżej 400 MB/s. Wygląda na to, że nawet najbardziej wymagające współczesne aparaty nie zdążą zapchać buforu.

Ciekawymi dodatkami w kontekście konstrukcji kart jest ich odporność na uderzenia i wibracje. Zakres temperatur pracy kart określono na -10 do 70 stopni Celsjusza.

Oprócz wspomnianych kart serii Diamond, pojawią się również karty serii Gold. Będą to nośniki CFexpress typu A o prędkości odczytu równej 900 MB/s, zaś zapisu 700 MB/s. Te też zostały certyfikowane oznaczeniem VPG 400.

Obraz

Oba produkty mają wejść do sprzedaży w drugim kwartale 2022 roku. Nie ma jeszcze informacji na temat cen.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)