Nowości w Photoshop CC w praktyce: narzędzie wypaczania perspektywy

Nowości w Photoshop CC w praktyce: narzędzie wypaczania perspektywy
Źródło zdjęć: © © Jakub Kaźmierczyk
Jakub Kaźmierczyk

23.01.2014 13:25, aktual.: 06.11.2014 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatniej aktualizacji programu Adobe Photoshop CC pojawiło się ciekawe narzędzie umożliwiające lokalną zmianę perspektywy. Jak sprawdza się ono w praktyce?

Dużo podróżuję i robię wówczas równie dużo zdjęć. Taki wyjazd ma mnie jednak głównie zrelaksować, więc wiele fotografii powstaje podczas spacerów. Nie rozkładam wtedy statywu i nie ustawiam kadru z aptekarską precyzją. Poza tym ewidentnie mam problem z robieniem prostych zdjęć. Mimo że wydaje mi się, że kadr jest idealnie prosty, to na komputerze okazuje się krzywy.

Oczywiście w wielu sytuacjach wystarcza klasyczna korekcja obiektywu w dowolnym programie lub funkcja upright, która wyprostuje większość linii, jednak musimy się wówczas pogodzić z utratą dużej części zdjęcia.

Nowa opcja wypaczania perspektywy w Adobe Photoshop CC pozwala na dostosowanie perspektywy jedynie na zaznaczonych fragmentach zdjęcia, co z kolei daje możliwość zachowania większości kadru i zapewnia większą kontrolę. Nic nie zastąpi profesjonalnego obiektywu i statywu, ale nowość w Photoshopie z pewnością przyda się w wielu sytuacjach. A jak sprawdza się u Was?

Narzędzie wypaczania perspektywy w praktyce [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)