Naszemu koledze po fachu spłonęła pracownia. Zbiera fundusze na odbudowę

Naszemu koledze po fachu spłonęła pracownia. Zbiera fundusze na odbudowę
Marcin Watemborski

23.03.2021 12:47, aktual.: 26.07.2022 14:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli zajmujecie się fotografią tradycyjną, na pewno kojarzycie Kamila Jarosha. Mogliście natknąć się na niego pod pseudonimem "Jasna Ciemnia". Od lat Kamil wspiera pasjonatów pracy na dziwnych materiałach światłoczułych, lecz teraz to on potrzebuje pomocy.

Na portalu pomagam.pl pojawiła się zbiórka zorganizowana przez Kamila Jarosha. Celem jest odbudowa pracowni, które zostały spalone. Według tego, co pisze fotograf – było to celowe podpalenie, co potwierdziła policja. Było to miejsce, na które rodzice artysty przez lata odkładali pieniądze, by ich wnuki miały miejsce na odpoczynek na świeżym powietrzy, blisko natury.

W domku na działce Kamil gościł wielu fotografów i oddawał się swojej pasji związanej z tradycyjnymi materiałami światłoczułymi. Pragnął zorganizować tam warsztaty, ale niestety nic z tego nie będzie. Cały sprzęt ciemniowy spłonął. Były to: papiery, tła, chemia, powiększalnik, kuwety, system filtracji wody, lampy i wiele innych akcesoriów.

Obraz

Obecnie Kamil z przyjaciółmi kończą sprzątanie tego, co zostało po "Jasnej Ciemni" i prosi was – kolegów i koleżanki po fachu – o pomoc. Celem zbiórki jest 40 000 złotych, z czego udało się już zebrać prawie 14 000 złotych, a działania wsparło 130 osób.

Pomóc Kamilowi możecie na stronie pomagam.pl.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)