Naturalny portret - obróbka na przykładzie w Adobe Photoshop [wideoporadnik]

© JK, mod. Ania Piszczałka / D'Vision
© JK, mod. Ania Piszczałka / D'Vision
Jakub Kaźmierczyk

21.12.2012 16:09, aktual.: 23.05.2016 11:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po mojej ostatniej sesji dostałem od Was kilka maili z prośbą o pokazanie obróbki, jaką zastosowałem. Pokażę więc krok po kroku, jakich narzędzi użyłem, aby obrobić przykładowy portret w dosyć naturalny sposób.

Obróbka tego zdjęcia to nic odkrywczego, bo wszystkich narzędzi używałem już w poprzednich poradnikach. Na koniec możecie posłużyć się również krzywymi do zwiększenia lub zmniejszenia kontrastu. Ja w wersji finalnej delikatnie odciąłem światła i cienie, ale dziś chyba bardziej podoba mi się wersja bez tego odcięcia.

[solr id="fotoblogia-pl-62683" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1922,ulatw-sobie-zycie-i-korzystaj-z-dwoch-monitorow-w-lightroomie-wideoporadnik" _mphoto="lead-62683-270x145-ec586b6f0bf90.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2471[/block]

Klimat zdjęcia tworzy głównie cross processing w połączeniu z kolorem selektywny. Narzędzia dodge/burn jedynie akcentują wybrane elementy na fotografii. Ważne, żeby wszystko wyglądało naturalnie, bo właśnie w takim klimacie robiłem całą sesję.

Widzimy się po świętach!

Naturalny portret - obróbka na przykładzie w Adobe Photoshop [poradnik]

Zapraszam na forum.fotoblogia.pl. Możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników i zgłaszać własne propozycje tematów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)