Naucz się obrabiać zdjęcia po królewsku od mistrzów ze studia House of Retouching

Naucz się obrabiać zdjęcia po królewsku od mistrzów ze studia House of Retouching

Chanel
Chanel
Źródło zdjęć: © © Jason Bell
Redakcja Fotoblogia.pl
06.07.2017 10:14, aktualizacja: 26.07.2022 18:26

W październiku ruszy 9. edycja warsztatów postprodukcji fotografii PROFI POST PHOTO TOURNÉE, których WP Fotoblogia jest patronem.

Rozpoczęła się rekrutacja na 9. edycję PROFI POST PHOTO. Tomasz Kozakiewicz i Krzysztof Gadomski – założyciele studia House of Retouching, poprowadzą jedne z najlepszych warsztatów dotyczących obróbki zdjęć w trzech miastach: Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie.

Sarah Burton
Sarah Burton© © Jason Bell

W tym roku zmienia się formuła wydarzenia i pojawiają się nowe zagadnienia. Trzy jednodniowe warsztaty obejmą tematy: "GRADING" – praca nad kolorystyką zdjęć, "COMPOSITING" – kreatywne montaże oraz "FASHION" – retusz zdjęć modowych na najwyższym poziome. Wszystko w oparciu o unikalną metodę pracy cenionego na świecie polskiego studia "House of Retouching".

Warsztaty mają już swoją markę i lista chętnych tworzy się jeszcze przed ogłoszeniem terminów i miast, w których odbędą się zajęcia. Dlatego zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z programem warsztatów jak najszybciej. W portfolio House Of Retouching znajduje się niemal 6000 zdjęć, w tym najbardziej prestiżowe sesje i najtrudniejsze zagadnienia.

Od lewej: Downton Abbey Shoot Vogue UK, Edie Campbell, Downton Abbey Shoot Vogue UK.
Od lewej: Downton Abbey Shoot Vogue UK, Edie Campbell, Downton Abbey Shoot Vogue UK.© © Jason Bell

Zapisy na warsztaty już trwają. W tym roku uczestnicy sami wybierają, które zagadnienia interesują ich najbardziej, zapisując się na każdy z warsztatów osobno. To na pewno duże ułatwienie dla osób z ograniczoną ilością czasu. Ogromną zaletą projektu jest to, iż zajęcia odbywają w małych grupach. Maksymalnie udział w wydarzeniu każdego dnia może wziąć kilkanaście osób, ale wolnych miejsc każdego dnia ubywa.

Obraz

Tradycyjnie już w czasie warsztatów uczestnicy będą mogli korzystać z monitorów Eizo, tabletów Wacom i drukarki Epson. Małe grupy pozwalają na dokładne omówienie poszczególnych tematów oraz możliwość dostosowywania zagadnień do poziomu umiejętności, zainteresowań oraz realnych potrzeb uczestników. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Od lewej: Jonas Kaufmann, Rachel Weisz, Lauren Cuthbertson.
Od lewej: Jonas Kaufmann, Rachel Weisz, Lauren Cuthbertson.© © Jason Bell

Miejsca i terminy 9. edycji warsztatów PROFI POST PHOTO TOURNÉE:

  • Warszawa / Wydział Sztuki Mediów ASP / 13-15.10.2017 r.
  • Poznńa / Katedra Fotografii UAP / 18-20.10.2017 r.
  • WROCŁAW / Black&White Studio Fotograficzne / 23-25.10.2017 r.

[h4]DZIEŃ 1 - GRADING[/h4]

Wprowadzimy Was w nasz świat gradingu, przejdziemy przez szczegółowe zadania, by na koniec dotrzeć do indywidualnego stylu kolorystycznego. Chcemy Wam pokazać, jak wiele można osiągnąć na pierwszym etapie, zamiast skupiać się na obróbce w Photoshopie. Nie wykorzystując w pełni potencjału rawa sami siebie bardzo ograniczacie i pozbawiacie kreatywności. A to jest moment, kiedy należy właściwie zinterpretować obraz, wykreować swój świat, swoje widzenie i emocje, które zostaną przeniesione na zdjęcie. Czy uda się to za pierwszym razem? Trudno powiedzieć, ale na pewno łatwo nie będzie. Ale nie martwcie się, będziemy tuż obok, zrobimy wszystko co w naszej mocy, by wskazać Wam ścieżki, którymi podążycie dalej już sami.

[h4]DZIEŃ 2 - FASHION[/h4]

Podczas tego warsztatu pokażemy wiele metod jakie stosujemy obrabiając liczne sesje modowe. Skupimy się zarówno na artystycznych aspektach fotografii mody, jak i równie ważnych kwestiach technicznych. Omówimy różne problemy oraz ich możliwe rozwiązania. Pułapek jest wiele, nie omówimy wszystkich w ciągu jednego dnia. Postaramy się uzbroić Was w arsenał metod, wyczulić na zagrożenia oraz nauczyć dbałości o detale, które przeniosą Wasze zdjęcia na wyższy poziom.

[h4]DZIEŃ 3 - COMPOSITING[/h4]

Montaże prowadzą nas na zupełnie inne pola kreatywności. Tu trzeba mieć plan działania. Podczas tego warsztatu będziemy pracować nad różnymi wariantami łączenia zdjęć, od najprostszych po bardzo skomplikowane. Żaden montaż nie jest prosty, a niektóre są wręcz niemożliwe, co trzeba umieć ocenić przed przyjęciem zlecenia. [b]Zgłoszenia i dodatkowe informacje:[/b]

  • [][url=http://www.profipostphoto.com]www.profipostphoto.com[/url] [][url=http://www.facebook.com/ProfiPostPhoto]www.facebook.com/ProfiPostPhoto[/url]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)