CES 2019: Nemeio to klawiatura, na której zaprogramujesz każdy przycisk

CES 2019: Nemeio to klawiatura, na której zaprogramujesz każdy przycisk
Monika Homan

09.01.2019 09:56, aktual.: 26.07.2022 16:00

Na Międzynarodowych Targach CES 2019 pojawiło się wiele ciekawostek technologicznych. Jedną z nich jest w pełni konfigurowalna klawiatura Nemeio, która wykorzystuje technologię E-Ink i wyświetla na klawiszach dowolne symbole.

Nemeio to klawiatura, która wykorzystuje technologię E-Ink, dzięki czemu na jej w pełni konfigurowalnych przyciskach mogą wyświetlać się dowolne znaki i symbole. Dedykowany program pozwoli dowolnie zaprogramować 81 przycisków.

Obraz

Klawiatura pozwala na pisanie w dowolnym języku, wyświetlając odpowiednie znaki na przyciskach. Możecie zapisać profile użytkownika i szybko przełączać się między nimi za pomocą umieszczonych na krawędzi urządzenia przycisków. Tuż obok nich znajdziecie też port USB i USB-C.

Obraz

Zaprojektowana we Francji bezprzewodowa klawiatura łączy się z komputerem za pomocą Bluetootha i działa zarówno z pecetami. jak i makami. Może być też wykorzystana ze smartfonem, telewizorem czy projektorem.

Dzięki Nemeio można ułatwić sobie pracę w programach graficznych, m.in. w Photoshopie i Illustratorze. Możecie przypisać dowolne narzędzia, albo skróty klawiszowe do każdego przycisku. Dużym udogodnieniem, jest to, że na kafelku pojawi się ikonka odpowiadająca danemu narzędziu.

Dzięki technologii E-Ink, która stosowana jest między innymi w czytnikach e-booków, klawisze są podświetlane, co pozwala pracować w ciemnościach, ale nie męczą tak bardzo oczu, zapewniając większy komfort pracy. Ich jasność jest regulowana.

NEMEIO / KEYBOARD

Dla wielu osób nie bez znaczenia będzie tez informacja, że klawisze Nemeio są w pełni mechaniczne. Zapowiada się bardzo ciekawie. Na stronie producenta możemy przeczytać, że "wybór materiałów miał ogromne znaczenie dla Nemeio, aby zaoferować najwyższej jakości innowacyjny produkt". Nie wiemy, kiedy klawiatura będzie dostępna na rynku, ani w jakiej cenie. Miejmy nadzieję, że nie będzie ona zaporowa.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)