Nie liczy się sprzęt tylko umiejętności

Nie liczy się sprzęt tylko umiejętności

Nie liczy się sprzęt tylko umiejętności
Marcin Falana
10.06.2017 08:09, aktualizacja: 26.07.2022 18:28

Para fotografów z Mango Street stara się udowodnić, że nie sprzęt tylko fotograf robi zdjęcie. Wykonali ciekawe porównanie, które pokazuje, jak ważny jest warsztat, w porównaniu ze sprzętem.

Wydaje się to oczywiste, ale wielu fotografów uważa, że to aparat robi zdjęcie i lepszym aparatem wykonamy lepsze zdjęcie. Zgodzę się, że może łatwiej wykonamy udane zdjęcie w trudniejszych warunkach, jednak trzeba umieć go obsłużyć. Podczas normalnej sesji zdjęciowej, gdy do dyspozycji mamy dużo światła, dobre zdjęcia można wykonać amatorskim sprzętem czy nawet smartfonem.

It's Not About the Gear | We Shot with Cheap Cameras to Prove It

Udowadnia to para fotografów, którzy prowadzą na YouTubie profil z ciekawymi filmikami fotograficznymi Mango Street Lab. Sami wyposażyli się w amatorskie korpusy Canon EOS 600D i EOS 1200D z obiektywami EF 40 mm f/2.8 i kitowym zoomem EF 18-55 mm f/3.5-5.6, które są warte około 2 500 zł. Natomiast swojego profesjonalnego Canona EOS 5D Mark IV z obiektywem 35 mm f/1.4 II, który jest warty około 20 000 zł, przekazali swojemu znajomemu, który jest początkującym fotografem. Następnie wykonali zdjęcia, korzystając z identycznej lokalizacji. Po zdjęciach rzeczywiście widać bardziej wprawne oko fotografów zawodowych.

Nie znaczy to oczywiście, że profesjonalne aparaty nie robią lepszych zdjęć albo, że nie robi się nimi zdjęć łatwiej. W innych warunkach, jak np. reportaż, sprzęt może mieć większe znaczenie, jednak filmik udowadnia, że na co dzień naprawdę nie potrzebujemy profesjonalnego aparatu, a wystarczy ten, który mamy przy sobie. Wystarczy popracować nad kadrem i dać się ponieść kreatywności, żeby osiągnąć ciekawsze zdjęcia. Autorzy zachęcają nas po prostu do fotografowania tym, co mamy i pracy nad warsztatem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)