Nie wiesz co robić podczas kwarantanny? Leica podsuwa darmowe lekcje

Nie wiesz co robić podczas kwarantanny? Leica podsuwa darmowe lekcje
Marcin Watemborski

02.04.2020 06:24, aktual.: 02.04.2020 08:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bardzo podoba mi się to, że coraz więcej firm fotograficznych udostępnia swoje zasoby za darmo – są to nie tylko programy, ale również lekcje fotograficzne. Do ponad 1100 kursów amerykańskiego PPA dołącza Leica, która cyklicznie będzie publikowała wartościowe treści.

Lekcje, które będzie udostępniała Leica nie będą typowym kursem, a rozbudowanymi panelami tematycznymi, które odbywać się będą w ramach Leica Akademie. Rozmowy będą prezentowane co tydzień w niedzielę, a następnego dnia pojawi się wyzwanie fotograficzne dla uczestników. To wszystko ma na celu pomóc w radzeniu sobie z izolacją społeczną i kwarantanną. Wymogiem wzięcia udziału w wyzwaniu, jest uczestnictwo w niedzielnej rozmowie. Firma prosi o opatrzenie wrzucanych do mediów społecznościowych zdjęć hastagiem #StayHomeWithLeica (#ZostańWDomuZLeiką).

Co ciekawe – lekcje i wyzwania to nie wszystko. Oprócz satysfakcji wzięcia udziału we współzawodnictwie, na uczestników czekają nagrody, ale będzie to dotyczyło tylko osób ze Stanów Zjednoczonych. Zwycięskie zdjęcie zostanie opublikowane w mediach społecznościowych Leiki, a jego autor otrzyma możliwość wzięcia udziału w konsultacjach w Leica Akademie o wartości 150 dolarów.

Pierwsza lekcja jest już za nami, a kolejna już w tę niedzielę. By wziąć udział w lekcji, trzeba zarejestrować się za pośrednictwem strony internetowej Leica. Całe szczęście nie trzeba być posiadaczem sprzętu tej marki. Nawet jeśli nie będziecie mogli wygrać żadnej nagrody i tak warto wysłuchać, co mają do powiedzenia prowadzący. Czas spędzony w domu można dobrze wykorzystać, a edukacja fotograficzna to coś, co powinno być dla nas fotografów priorytetem. Lekcje są prowadzone w języku angielskim.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)