Nie wiesz co robić podczas kwarantanny? Leica podsuwa darmowe lekcje
Bardzo podoba mi się to, że coraz więcej firm fotograficznych udostępnia swoje zasoby za darmo – są to nie tylko programy, ale również lekcje fotograficzne. Do ponad 1100 kursów amerykańskiego PPA dołącza Leica, która cyklicznie będzie publikowała wartościowe treści.
Lekcje, które będzie udostępniała Leica nie będą typowym kursem, a rozbudowanymi panelami tematycznymi, które odbywać się będą w ramach Leica Akademie. Rozmowy będą prezentowane co tydzień w niedzielę, a następnego dnia pojawi się wyzwanie fotograficzne dla uczestników. To wszystko ma na celu pomóc w radzeniu sobie z izolacją społeczną i kwarantanną. Wymogiem wzięcia udziału w wyzwaniu, jest uczestnictwo w niedzielnej rozmowie. Firma prosi o opatrzenie wrzucanych do mediów społecznościowych zdjęć hastagiem #StayHomeWithLeica (#ZostańWDomuZLeiką).
Co ciekawe – lekcje i wyzwania to nie wszystko. Oprócz satysfakcji wzięcia udziału we współzawodnictwie, na uczestników czekają nagrody, ale będzie to dotyczyło tylko osób ze Stanów Zjednoczonych. Zwycięskie zdjęcie zostanie opublikowane w mediach społecznościowych Leiki, a jego autor otrzyma możliwość wzięcia udziału w konsultacjach w Leica Akademie o wartości 150 dolarów.
Pierwsza lekcja jest już za nami, a kolejna już w tę niedzielę. By wziąć udział w lekcji, trzeba zarejestrować się za pośrednictwem strony internetowej Leica. Całe szczęście nie trzeba być posiadaczem sprzętu tej marki. Nawet jeśli nie będziecie mogli wygrać żadnej nagrody i tak warto wysłuchać, co mają do powiedzenia prowadzący. Czas spędzony w domu można dobrze wykorzystać, a edukacja fotograficzna to coś, co powinno być dla nas fotografów priorytetem. Lekcje są prowadzone w języku angielskim.
COVID-19 - Środki bezpieczeństwa
W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.