Niedługo zobaczymy 5 nowych obiektywów od firmy Samyang

Niedługo zobaczymy 5 nowych obiektywów od firmy Samyang

Niedługo zobaczymy 5 nowych obiektywów od firmy Samyang
Marcin Watemborski
15.07.2016 06:50, aktualizacja: 08.08.2016 12:51

Południowo-koreański producent optyki, firma Samyang, ostatnio mocno zadziwia wprowadzanymi szkłami. Ich linia obiektywów do filmowania, XEEN, spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Co czeka nas w niedalekiej przyszłości?

Przez 5 najbliższych poniedziałków, Samyang będzie prezentował nowe szkła. Chińska firma zaczęła być postrzegana na rynku jako dość poważny gracz – ich produkty nie są zabójczo drogie, a jakość ich wykonania jest naprawdę niezła, podobnie jak generowany obrazek.

Obraz

Na Facebooku Samyanga pojawiło się zdjęcie w stylu plakatu, na którym widać 5 sylwetek nowych obiektywów. Na pewno sylwetka w górnym lewym rogu to nowa filmówka z serii XEEN, kolejne wygląda trochę podobnie do Sigmy ART 35 mm f/1.4, więc stawiałbym na coś w granicach podobnej ogniskowej, trzecie wydaje się być czymś dłuższym i jasnym (85-tka?), patrząc po gabarytach. Dwa szkła na dole sprawiają wrażenie czegoś: szerszego po lewej, i specjalnego po prawej. Podejrzewam, że tła każdego z obiektywów mają duże znaczenie. Mam nadzieję, że oprócz XEENa, pokazane szkła będą wyposażone w silnik AF.

Czym okażą się najnowsze obiektywy Samyanga – dowiemy się już niedługo. Czekamy z niecierpliwością na poniedziałek.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)