Niedźwiedzie polarne opanowały dawną stacje pogodową. Fotograf był zaskoczony

Niedźwiedzie polarne opanowały dawną stacje pogodową. Fotograf był zaskoczony

Niedźwiedzie polarne opanowały dawną stacje pogodową. Fotograf był zaskoczony
Źródło zdjęć: © © Dmitry Kokh / [Instagram](https://www.instagram.com/p/CUj_EpfgNwg/)
Marcin Watemborski
22.12.2021 11:22, aktualizacja: 22.12.2021 12:43

Dmitry Kokh z Rosji nieźle się zdziwił, gdy zobaczył niedźwiedzie, witające go z ganku oraz okna opuszczonej stacji meteorologicznej. Zabawna sytuacja miała miejsce na wyspie Kolyuchin położonej na Morzu Czukockim. Niedźwiedzie wcale się nie bały.

Niedźwiedzie polarne to przepiękny stworzenia, które można spotkać w różnych mroźnych zakątkach świata – oczywiście również w Rosji. Na Morzu Czukockim znajduje się wyspa Kolyuchin (lub Koliuchin), gdzie w 1934 roku została otwarta stacja meteorologiczna. Placówka funkcjonowała do 1992 roku i od tamtego czasu stoi opuszczona. No, może nie do końca.

Dmitry Kokh nagrał film i zrobił kilka zdjęć pokazujących, że miejscowe niedźwiedzie polarne poczuły się w dawnej stacji meteorologicznej jak w domu. Mimo tego, że w oknach nie ma już szyb, a fasada budynku się rozpada, wciąż stanowi on schronienie przed wiatrem. Dla tych pięknych ssaków jest to zastępstwo dla naturalnej jaskini.

Polar bears on Kolyuchin Island, Chukotka, Russia

Fotograf wspomina, że głównym celem ekspedycji było sfotografowanie niedźwiedzi polarnych, ale absolutnie nie spodziewał się, że spotka je na Kolyuchin, a na Wyspie Wranglera, która słynie z bycia domem dla pięknych miśków. Dmitry mówi, że sytuacja, w której niedźwiedzie witają ekipę wyprawy z okna oraz czekają na nich na ganku, raczej nigdy więcej się nie powtórzy. Patrząc na te zdjęcia – było im tam naprawdę dobrze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)