To nie walka, a zabawa! Niesamowite zdjęcia pluskających się niedźwiedzi polarnych

To nie walka, a zabawa! Niesamowite zdjęcia pluskających się niedźwiedzi polarnych

To nie walka, a zabawa! Niesamowite zdjęcia pluskających się niedźwiedzi polarnych
Źródło zdjęć: © © Leighton Lum / Carter News via Forum
Marcin Watemborski
15.10.2021 12:19, aktualizacja: 15.10.2021 14:19

Jak widać na załączonych obrazkach, niedźwiedzie polarne nie zawsze muszą być przerażające. Miśki z tej serii zdjęć po prostu rozczulają. Postanowiły one skoczyć do wody i zmierzyć się w zapasach na wybrzeżu Kanady.

Leighton Lum pływał tego dnia na łodzi po Zatoce Hudsona (Churchill, Kanada), gdy zobaczył niespodziewany widok. Dwa dorodne niedźwiedzi polarne pluskały się na brzegu. Mimo tego, że łódź przepływała w niezbyt dużej odległości, zwierzęta nic sobie z tego nie robił i bawiły się w najlepsze.

Kadry Luma pokazują, jak miśki przepychają się w wodzie i chlapią wodą. To nie jest walka terytorialna, lecz zabawa. Profesjonalny fotograf dzikiej przyrody nie mógł przepuścić takiej okazji i wykonał przepiękne zdjęcia. Niedźwiedzie zamknięte w kadrach po prostu chwytały dzień i trochę październikowego słońca.

Obraz
© © Leighton Lum / Carter News via Forum

Niedźwiedzie polarne są przyzwyczajone do niskich temperatur i dobrze do tego przygotowane przez naturę. Ich przyciągająca promienie słoneczne czarna skóra jest pokryta grubą i gęstą sierścią. Co ciekawe, ich futro nie jest białe, a przezroczyste. Włoski są wypełnione powietrzem, co stanowi dodatkową ochronę przed zimnem.

Zwierzęta mają małe uszy i krótki ogon, dzięki czemu lepiej utrzymują ciepło. Uwielbiają wodę, na co wskazuje ich mała głowa i długie, zwężające się ku tyłowi ciało – dzięki temu mają bardziej opływowy kształt.

Obraz
© © Leighton Lum / Carter News via Forum

Miśki prowadzą niemal morski tryb życia. Polują na to, co pływa w wodzie i czasem odpoczywają na krach lub ziemi. Tłumaczenie ich łacińskiej nazwy ursus maritimus oznacza dosłownie niedźwiedzia morskiego, ponieważ te stworzenia są doskonale przystosowane do życia na morzu, lodzie oraz lądzie.

Obraz
© © Leighton Lum / Carter News via Forum
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)