Nieoczekiwany ruch Fujifilm. Pojawi się nowy kolorowy film negatywowy

Nieoczekiwany ruch Fujifilm. Pojawi się nowy kolorowy film negatywowy

Niebawem na sklepowych półkach może pojawićsię kolorowy film negatywowy Fujifilm 400 Color Negative.
Niebawem na sklepowych półkach może pojawićsię kolorowy film negatywowy Fujifilm 400 Color Negative.
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Marcin Watemborski
11.04.2023 11:04

Gdy patrzymy na niektóre wiadomości ze świata fotografii, nie wiemy do końca, co mamy o nich myśleć. Fujifilm właśnie zaprezentowało nowy kolorowy negatyw o czułości 400, który niebawem wejdzie do sprzedaży. A przecież niedawno mówili, że brak im niektórych odczynników.

Fujifilm nie przestaje zadziwiać. Dopiero co pisaliśmy o tym, że produkcja filmów światłoczułych może zostać wstrzymana ze względu na braki magazynowe, a tu psikus. Producent właśnie przedstawił kolorowy film negatywowy Fujifilm 400 Color Negative o czułości ISA 400 do automatycznego procesu C-41. Co ciekawe, jednocześnie można zwrócić uwagę na to, że u dużych dystrybutorów nie pojawia się już Fujifilm Superia X-TRA 400.

Co ciekawe, nowy negatyw Fujifilm 400 Color Negative pojawił się na stronie sprzedażowej sklepu B&H Photo, lecz jest oznaczony jako nowy produkt, który pojawi się niedługo. Negatyw ma służyć do codziennej fotografii. Ma wyróżniać się wiernym odwzorowaniem kolorów. Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy negatyw pojawi się w sprzedaży.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zgodnie z informacjami na opakowaniu negatywu Fujifilm 400 Color Negative korzystając z materiału, będzie można robić zdjęcia w pełnym świetle, w zachmurzeniu oraz przy błysku flasha, co sugeruje, że jest on skalibrowany na potrzeby balansu bieli światła dziennego (ang. Daylight). Negatyw zawiera 36 klatek i ma nominalną czułość ISA 400. Na kasetce znajduje się kod DX, który umożliwi aparatom automatyczne odczytywanie informacji o materiale.

Tył opakowania zdradza więcej informacji na temat negatywu Fujifilm 400 Color Negative.
Tył opakowania zdradza więcej informacji na temat negatywu Fujifilm 400 Color Negative.© Licencjodawca

W sklepach internetowych Fujifilm 400 Color Negative został wyceniony na 9,99 dolara, czyli ok. 43 złote. Trzeba przyznać, że cena jest dość wysoka, zwłaszcza jak na negatyw amatorski, a nie profesjonalny. To jednak pokazuje, że czasy taniej fotografii tradycyjnej skończyły się na dobre i na próżno liczyć na powroty do niskich cen.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)