Niesamowita meduza odkryta w głębinach oceanu. Naukowcy nie znali tego gatunku

Niesamowita meduza odkryta w głębinach oceanu. Naukowcy nie znali tego gatunku
Marcin Watemborski

10.08.2021 07:26, aktual.: 10.08.2021 09:26

Przed wami kolejny przykład na to, że głębiny oceanów kryją wiele tajemnic. Ta przepiękna, krwisto-czerwona meduza została odnaleziona na głębokości 700 metrów pod poziomem morza. Badacze stwierdzili, że jest ona nieznana dotychczasowej nauce i postanowili ją opisać.

Odkryta przez biologów morskich czerwona meduza należy do rodzaju Poralia w rodzinie Ulmaridae. Naukowcy natrafili na nią na głębokości 700 metrów pod poziomem morza podczas badania głębin Oceanu Atlantyckiego. Misji przewodziła Quinn Girasek, której tegorocznym celem jest eksploracja dotąd niezbadanych wód w przedziale 200 - 1000 metrów pod poziomem morza.

Badaczka określiła dostrzeżone zwierzę jako nieznane i nieopisane. Oznacza to tyle, że ten gatunek nie trafił jeszcze do żadnego spisu oraz nie została sporządzona jego charakterystyka. Jest to szansa dla Girasek na zaistnienie w świecie biologii morskiej.

NOAA spots possible unidentified jellyfish

Obserwacja głębokich wód oceanicznych odbywa się za pomocą bezzałogowego, zdalnie sterowanego drona podwodnego Deep Discoverer. Jego zadaniem jest umożliwienie naukowcom odkrywanie nowych zwierząt. Maksymalna głębokość zanurzenia urządzenia to 6000 metrów pod poziomem morza. Do oświetlenia tajemnic oceanu korzysta z 20 diod LED o łącznej mocy 150 000 lumenów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)