Niesamowite burze dalej nad Polską i sąsiadami. Zdjęcia jeżą włos na karku

Niesamowite burze dalej nad Polską i sąsiadami. Zdjęcia jeżą włos na karku

Potężna burza w Czechach.
Potężna burza w Czechach.
Źródło zdjęć: © Facebook | Dalibor Koukal
Marcin Watemborski
23.08.2023 10:34

Sierpień 2023 r. jest wyjątkowo burzowy w Europie Środkowej. Drugi i trzeci tydzień tego miesiąca jest pełny burz niemal na całym terenie Polski. Niektóre fronty rozchodzą się i nie niosą dalej, a inne tak, o czym mogli się niedawno przekonać m.in. mieszkańcy Republiki Czeskiej.

Czeski "armageddon" minionej nocy

Na północy Republiki Czeskiej, a konkretnie w okolicy miasta Hradec Kralove przeszła niesamowicie silna burza, która nie tylko opiewała w znaczne opady, ale również wrażenia wizualne. Patrząc na to, co się tam działo, można mieć wrażenie, że to efekty specjalnie ze "Stranger Things".

Na facebookowym profilu Lubuskich Łowców Burz pojawiły się zdjęcia autorstwa Dalibora Koukala, które pokazują zjawisko w pełnej krasie. Wyładowania elektryczne, które można zaobserwować w górnej części chmur, wyglądają niesamowicie. Przy dodatkowych rozbłyskach przypominają otwarcie innego wymiaru z seriali i filmów science-fiction lub pozostałość po jakimś wybuchu. Coś niesamowitego!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Burze nad Polską dają o sobie znać

Większość terenu Polski ostatnio znalazła się pod wpływem burzowych frontów atmosferycznych. Mieszkańcy różnych części kraju publikują coraz więcej filmów i zdjęć, które pokazują potęgę natury.

Polacy są zaskoczeni nie tylko siłą wyładowań, ale również ich częstotliwością. W niektórych regionach pojawiają się nie tylko opady śniegu, ale również gradu. Świetnym przykładem są Piotrowice koło Kątów Wrocławskich. 22 sierpnia 2023 r. spadły tam gradziny wielkości piłeczek ping-pongowych, które wyrządziły mnóstwo szkód.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)