Niesamowite upiększanie ulic z Photoshopem [wideo]

Niesamowite upiększanie ulic z Photoshopem [wideo]

Jak z prostej drogi w Los Angeles zrobić zakręt, czyli potęga Photoshopa i ludzkiej inwencji
Jak z prostej drogi w Los Angeles zrobić zakręt, czyli potęga Photoshopa i ludzkiej inwencji
Krzysztof Basel
04.06.2010 23:12, aktualizacja: 01.08.2022 15:18

Na taki pomysł mogli wpaść chyba tylko amerykanie. David Yoon prowadzi projekt internetowy, w którym fotografuje popularne proste ulice Los Angeles i dokładnością godną chirurga przekształca je w Photoshopie na zakręty lub dodaje masę elementów ze swojej wizji miasta. W dodatku pokazuje swoje wyjątkowe umiejętności i wiedzę na filmie, który zobaczycie w tym wpisie.

Idea projektu jest prosta. Fotograf robi zdjęcia interesujących ulic w rejonie Los Angeles, a później intensywnie przerabia je Photoshopie i ... z prostych dróg powstają ulice z zakrętami. Do prawy zakręcony pomysł. W wielu przypadkach artysta usuwa niektóre elementy krajobrazu i dodaje wiele innych dostosowując ulice LA do własnej wizji.

Przerobione fotografie wyglądają bardzo realnie. Nie znając tej historii nie powiedziałbym, że zdjęcia prezentowane w projekcie Davida Yoon uległy jakimkolwiek poważnym przeróbkom na komputerze, może poza korekcie ekspozycji czy dodaniu winiety. Zobaczcie sami, jak twórca przerabia fotografie.

Na stronie fotografa znajdziecie interaktywną mapę Google, na której twórca zaznaczył wszystkie miejsca, które przekształcił na swoich zdjęciach. Niektóre z nich robią wielkie wrażenie. Oto kilka przykładów. Która przeróbka podoba się Wam najbardziej?

Kliknij, aby powiększyć
Kliknij, aby powiększyć
Obraz
Obraz
Obraz

Więcej prac Davida Yoon znajdziecie na jego blogu.

Źródło: Photojojo

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)