Niesamowity film z drona pokazuje ogrom prostestów w Hongkongu

Niesamowity film z drona pokazuje ogrom prostestów w Hongkongu
Źródło zdjęć: © © Team BlackSheep / [YouTube](https://youtu.be/PCyrJTmUpNQ)
Marcin Watemborski

02.07.2019 10:51, aktual.: 02.07.2019 12:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czerwcu 2019 roku doszło do największego protestu w historii protestu w Hongkongu. Na ulice wyszło ponad milion mieszkańców. Ludzie sprzeciwiali się nowej ustawie, która zezwalała na ekstradycję ludności na teren Chińskiej Republiki Ludowej. Miejscowy pilot zarejestrował ogrom tego wydarzenia.

Niespełna miesiąc temu pisałem o fotoreporterach, którzy pokazali swoją solidarność z mieszkańcami Hongkongu. Przeciwstawili się również temu, jak policja potraktowała protestujących. Użyto wtedy gazu i gumowych kul. Obecny kryzys jest największym od dziesięcioleci. Ludzie boją się tego, że chiński rząd będzie torturował i przetrzymywał ludzi po ekstradycji na terytorium państwa.

Filmik, który widzicie, został przerobiony przez ekipę aufmschlau.ch oraz zamieszczony na YouTube zespołu BlackSheep, czyli producenta dronów wyścigowych z Hongkongu. Do nagrania wykorzystane przerobionego drona z GoPro. Zostało dodane mocowanie z włókna węglowego, którego zadaniem było chronienie ludzi przed śmigłami.

Na tym krótkim klipie widać niesamowite umiejętności pilota. Dron przelatuje nad tysiącami ludzi, robiąc jednocześnie fascynujące akrobacje. Pierwszy raz widzę filmik tego typu z protestu. Na klipie dodane są informacje na temat samego zdarzenia. Takie działanie może zwiększyć świadomość ludzi z całego świata na temat tego, co dzieje się w Hongkongu. Wielkie brawa dla realizatora!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także