Niewidomy fotograf reklamuje Nokię [wideo]

fot. Lecerle/Flickr
fot. Lecerle/Flickr
Jacek Siwko

03.03.2011 09:43, aktual.: 01.08.2022 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy możliwe jest uprawianie fotografii, będąc niewidomym? Przykład Gary'ego Waite'a pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. 49-letni Brytyjczyk jest niewidomy od 10. roku życia, a niedawno zainteresował się fotografią i wystąpił w reklamie Nokii.

W przypadku Gary'ego Waite'a główną rolę w fotografowaniu odgrywa słuch. Do niedawna Gary nie lubił być fotografowany, jednak za sprawą organizacji PhotoVoice dowiedział się, jak robić zdjęcia, i teraz realizuje swoją pasję aparatem wbudowanym w telefon komórkowy. Wydał nawet swój pierwszy album, który można obejrzeć lub zamówić na stronach Blurb.

Gary jest również DJ-em w klubie dla niewidomych, a ostatnio stał się sławny w Wielkiej Brytanii dzięki reklamie telefonu Nokia N8. Jak mówi, fotografia otwiera drzwi do innego świata. Zresztą zobaczcie sami. Myślę, że wiele można się od Gary'ego nauczyć.

Gary to drugi z niewidomych fotografów, którego sylwetkę przedstawiamy na Fotoblogii. Pete Eckert, podobnie jak Gary Waite, zajął się fotografią już po utracie wzroku.

Widzę każdy obraz bardzo wyraźnie. Dźwięk daje obraz, podobnie jak światło… Moja praca jest efektem uczenia się, jak zobaczyć za pomocą dźwięku.

Poniższy film doskonale pokazuje specyficzne podejście do fotografii, jakie ma Pete.

Źródło: BBC NEWS

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)