Nik Collection 3 oficjalnie: Jest szybicej, lepiej i pojawiły się nowe funkcje

Nik Collection 3 oficjalnie: Jest szybicej, lepiej i pojawiły się nowe funkcje
Marcin Watemborski

04.06.2020 10:43, aktual.: 26.07.2022 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nik Collection to zestaw wtyczek do Lightrooma i Photoshopa, działających też jako osobne programy. Najnowsza edycja została znacznie ulepszona, jak również pojawił się nowy program – Perspective Efex, który jest bardzo zaawansowanym narzędziem do prostowania perspektywy. Zobaczcie sami.

Nowa wtyczka o nazwie ļ jest przeznaczona do prostowania zakrzywień geometrycznych. Można to wykonać korzystając z automatycznej analizy obrazu, jak również bawić się ręcznie. Algorytmy narzędzia są jednak tak zaawansowane, że w większości przypadków automat sprawdzi się dobrze dla wielu użytkowników. Oprócz perspektywy, wtyczka pozwoli na zniwelowanie dystorsji generowanych przez obiektywy – nawet przez rybie oko.

Perspective Efex odpowiada również za efekt miniatury, czyli zabawę w cyfrowy tilt-shift. Dzięki temu narzędziu będziecie mogli bawić się symulacją płytkiej głębi ostrości oraz różnych pochyłów, które normalnie umożliwiają obiektywy z pokrętłami lub ruchome standardy w tradycyjnych aparatach miechowych.

Obraz

Zestaw wtyczek Nik Collection 3 został wyposażony w nowe narzędzie do zarządzania programami – ļ. Jest ono dostępne z poziomu Adobe Photoshop. Przybornik pozwoli na wykorzystanie zapisanych filtrów lub presetów i ich edycję bez konieczności szukania w ustawieniach całego zestawu wtyczek.

Nowością w Nik Collection 3 jest możliwość niedestrukcyjnej edycji zdjęć w Lightroomie Classic. Po obrobieniu zdjęcia w Lightroomie istnieje możliwość wyeksportowania go w formacie TIFF do Nika, obrobienie tam, a w przypadku niepowodzenia odwrócenie całego procesu.

W zestawie znajdziemy aż 8 wtyczek: Color Efex Pro, Vivza, Silver Efex Pro, Dfine 2, Sharpener Pro, Analog Efex Pro, HDR Efex Pro oraz Perspective Efex. Każdy z programów umożliwia wiele zaawansowanych typów obróbki w zakresie swojego działania. Przykładowo Color Efex jest pełny przeróżnych filtrów kolorowych, Silver Efex Pro natomiast pozwoli użytkownikowi znaleźć idealną estetykę czarnobieli. Nie zabrakło też symulacji filmów światłoczułych, wyostrzania, odszumiania, zabawy w rozszerzoną dynamikę tonalną czy spojrzenia z innej perspektywy.

Nik Collection 3 jest sprzedawane w formie jednorazowego zakupu i przez ograniczony czas będzie dostępne za 100 dolarów, czyli niecałe 400 złotych. Bezpłatną wersję próbną możecie pobrać ze strony producenta.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)