Nikkor Z 70‑200 mm f/2.8 VR S to stabilizowany zoom z bagnetem Nikon Z

Nikkor Z 70-200 mm f/2.8 VR S to stabilizowany zoom z bagnetem Nikon Z
Marcin Watemborski

07.01.2020 08:15, aktual.: 07.01.2020 09:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikkor Z 70-200 mm f/2.8 VR S to obiektyw, na który czekali fotoreporterzy, fotografowie studyjni i ślubni. Dla wielu z nich to podstawowe narzędzie pracy, bez którego ani rusz. Pierwszy stabilizowany zoom o popularnej ogniskowej zawitał na rynek.

System bezlusterkowy Nikon Z rozwija się całkiem prężnie. Obecnie są w nim już 3 korpusy i pewnie za jakiś czas pojawią się kolejne. W parze z nimi idą nowe obiektywy. Najnowszym z nich jest Nikkor Z 70-200 mm f/2.8 VR S. To szkło przypadnie do gustu na pewno wszystkim miłośnikom wygody i doskonałej jakości obrazu.

Nikkor Z 70-200 mm f/2.8 VR S został wyposażony w 5-stopniowy system optycznej stabilizacji obrazu. W połączeniu ze stabilizacją matrycy w korpusach, obraz będzie praktycznie nie do poruszenia. Na pewno przyda się to miłośnikom długich ogniskowych i dłuższych czasów. Dzięki temu spokojnie będzie można fotografować bez przejmowania się nieostrymi zdjęciami.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]

W konstrukcji obiektywu Nikkor Z 70-200 mm f/2.8 VR S pojawił się nowy typ soczewek o nazwie SR (Short-Wavelength Refractive) odpowiadający za refrakcję wiązek o krótkiej długości fal. Ma on służyć jeszcze lepszej redukcji aberracji chromatycznej.

Minimalna odległość ostrzenia wynosi 0,5 m na krótszym końcu, na dłuższym za 1 m. W środku znalazła się 9-listkowa przysłona oraz soczewki nanokrystaliczne oraz ARNEO dla polepszenia ogólnej jakości obrazu. Na przedniej soczewce zastosowano powłokę fluorową, by nie osadzał się na niej kurz i tłuszcz. Konstrukcja jest też uszczelniona na działanie warunków atmosferycznych, a dodatkowo na tubusie znalazły się 2 przyciski funkcyjne oraz pierścień kontrolny.

Obraz

Obiektyw pojawi się na rynku w lutym 2020 roku w cenie 2600 dolarów (ok. 9900 złotych).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)