Nikon D500 bezpośrednim następcą D300S dzięki użytkownikom

Nikon D500 oraz D5 w trakcie premiery w Las Vegas.
Nikon D500 oraz D5 w trakcie premiery w Las Vegas.
Źródło zdjęć: © © Jakub Kaźmierczyk
Marcin Falana

31.03.2016 12:49, aktual.: 01.06.2016 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikon D500 miał nie powstać, ale ciągłe żądania klientów skłoniły jednak firmę do wypuszczenia profesjonalnego korpusu z matrycą APS-C.

Lustrzanki z matrycą w rozmiarze APS-C mają dużo zalet, począwszy od mniejszych gabarytów korpusów i obiektywów do przelicznika ogniskowej, który pozwala fotografować z obiektywami tele z jeszcze większym zbliżeniem. Tego typu korpusy zawsze dawały profesjonalne osiągi w dużo bardziej dostępnej cenie. Trudno się dziwić, że użytkownicy chcieli taki aparat od Nikona, mimo świetnych osiągów serii D7XXX.

Nikon D500
Nikon D500© © Jakub Kaźmierczyk

W wywiadzie dla portalu dpreview.com przedstawiciele Nikona przyznają, że D500 jest bezpośrednim następcą modelu D300S, który był dostępny na rynku przez aż 7 lat. Co więcej D500 pojawił się dzięki ciągłym żądaniom fanów profesjonalnych lustrzanek z matrycą w rozmiarze APS-C.

„Mieliśmy nadzieję, że seria D7000 przejmie część klientów, którzy używali dotychczas D300S, jednak użytkownicy wciąż chcieli model, który będzie bezpośrednim następcą i właśnie dlatego stworzyliśmy D500.”

Wypuszczenie profesjonalnego korpusu z matrycą APS-C oznacza także nowe obiektywy DX, które pojawią się po analizie zapotrzebowania rynku. Takie szkła mogą być dużo mniejsze niż obiektywy pełnoklatkowe, poza tym Nikon zaleca ich stosowanie z korpusem DX.

Ciekawie przedstawiciele Nikona tłumaczą wybór rozdzielczości 20 Mpix zarówno w D500 i D5. Taka rozdzielczość jest podyktowana wyśrodkowaniem między rozdzielczością i szybkością, którą ceni wielu fotografów np. sportu, dzikiej przyrody itp. W ofercie były już modele 12 i 16 Mpix, jednak użytkownicy chcieli więcej, a 20 Mpix jest jeszcze rozdzielczością, którą można szybko obsłużyć. W przyszłości będzie to oczywiście więcej jednak na dzisiaj taka rozdzielczość zapewnia optymalne osiągi.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także