Nikon nie będzie dodawał adaptera sieciowego do niektórych aparatów. Serio…?

Nikon nie będzie dodawał adaptera sieciowego do niektórych aparatów. Serio…?

Nikon nie będzie dodawał adaptera sieciowego do niektórych aparatów. Serio…?
Marcin Watemborski
01.07.2021 10:44, aktualizacja: 02.07.2021 07:47

Jak widać, nie tylko Apple wymaga od swoich użytkowników, by kupowali podstawowy osprzęt osobno. Nikon też poszedł w te ślady. W przypadku niektórych naprawdę drogich aparatów nie znajdziemy w zestawie adaptera. Czy to nieskandaliczne?

Jak wiadomo, baterie w aparatach trzeba jakoś ładować. Większość współczesnych bezlusterkowców można ładować za pomocą kabla USB podpiętego do korpusu, ale znacznie wygodniej jest wyciągnąć akumulator i podpiąć go do zewnętrznej ładowarki. Wspomniany system jest od lat uskuteczniany przez Sony – producent dodaje w zestawie kabel sieciowy i to tyle.

Nikon poinformował, że ze względu na ograniczony dostęp do półprzewodników, w nadchodzących seriach aparatów Nikon Z7 oraz Nikon Z7 II nie będzie adaptera sieciowego EH-7P umożliwiającego ładowanie akumulatorów bezlusterkowców przez złącze USB-C. Ciekawe jest to, że w zestawie wciąż będzie dostępna ładowarka MH-25A.

Adapter sieciowy Nikon EH-7P.
Adapter sieciowy Nikon EH-7P.

Oprócz tego Nikon zwrócił się do swoich klientów z prośbą o wyrozumiałość. Sprawa nie dotyczy chęci dodatkowego zarobku, a braku podzespołów na rynku. Patrząc na to, że ładowanie baterii jest wygodniejsze zewnętrznie, ta sytuacja nie powinna negatywnie wpłynąć na wizerunek producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)