Nikon Z6 II i Nikon Z7 II: Podwójne procesory i 2 sloty kart pamięci

Nikon właśnie przedstawił swoje 2 nowe bezlusterkowce, modele Nikon Z6 II oraz Nikon Z7 II. Spekulacje okazały się trafne. W środku obu zobaczymy m.in. 2 procesory oraz podwójne sloty kart pamięci. A to dopiero początek.

Nikon Z6 II i Nikon Z7 II: Podwójne procesory i 2 sloty kart pamięci
Marcin Watemborski

Nikon Z7 II - specyfikacja

Nikon Z7 II jest następcą Z7 z 2018 roku. Producent na wstępie zaznacza, że autofokus będzie jeszcze bardziej precyzyjny, a pełnoklatkowa matryca o wysokiej rozdzielczości 45,7 Mpix niezawodna. Dodatkowo została zwiększona jej rozpiętość tonalna w szerokim zakresie czułości ISO.

W środku znalazły się 2 procesory Expeed 6 oraz zaimplementowano bufor o dużej pojemności. Wszystko to umożliwi fotografowanie z prędkością 10 kl./s i zapisanie do 200 zdjęć JPEG w pełnej rozdzielczości lub 77 12-bitowych plików RAW bez kompresji.

Obraz

Nie zabrakło podwójnego slotu kart pamięci. Do jednego zmieszczą się te w standardzie SD UHS-II, a do drugiego XQD lub CFexpress, co zdecydowanie sprawdzi się podczas nagrywania filmów w rozdzielczości 4K/60p.

Autofokus zapewnia szerokie pokrycie podczas fotografowania ludzi i zwierząt z obsługą śledzenia obiektu. Producent obiecuje zwiększoną skuteczność układu w słabym świetle. Pomiar działa do -4 EV przy obiektywie z jasnością f/2 lub jaśniejszym.

Wizjer elektroniczny EVF ma rozdzielczość 3,69 mln punktów, co ma zapewnić naturalny obraz w połączeniu z wysoka częstotliwością odświeżania. Oprócz tego, w Nikonie Z7 II można skonfigurować ekrany z informacjami zdjęciowymi pod użytkownika, a wizjer będzie się automatycznie wyłączał po odchyleniu monitora.

Model Nikon Z7 II jest kierowany do profesjonalistów. Duża rozdzielczość matrycy ma zapewnić dobrze uchwycenie tekstury skóry, włosów, odzieży i makijażu w fotografii portretowej, natomiast miłośnicy krajobrazu docenią go za niską wagę i niewielki rozmiar.

Nikon Z6 II - najważniejsze funkcje

Nikon Z6 II ma zapewnić łatwość obsługi i umożliwić nagrywanie profesjonalnych filmów o kinowej jakości w rozdzielczościach 4K UHD jak też Full HD (zarówno w formacie FX oraz DX). Zwiększenie dynamiki tonalnej nagrań zapewni format HLG. Połączenie tych funkcji z autofokusem zdolnym do wykrywania oczu oraz wykrywania zwierząt ułatwi rejestrowanie nagrań.

Obraz

Nikon Z6 II dzięki podwójnemu procesorowi Expeed 6 pozwoli na fotografowanie seryjne z prędkością 14 kl./s (do 200 zdjęć JPEG lub do 124 zdjęć RAW 12-bit be kompresji). Matryca ma rozdzielczość 24,5 Mpix, a funkcja AF działa nawet na poziomie -6 EV z obiektywem f/2 lub jaśniejszym.

Podobnie jak w Nikonie Z7 II, tutaj również znalazły się 2 gniazda kart pamięci (SD/ CFexpress/ XQD). Dodatkowo korpus jest odporny na zachlapania i pył.

Akcesoria dodatkowe

Do obu aparatów został opracowany uchwyt zasilający MB-N11, wyposażony w spust migawki i dodatkowe elementy sterujące. Znalazło się tam też gniazdo USB-C do szybkiego ładowania dwóch akumulatorów na raz (przy odłączonym aparacie).

Nikon Z6 II oraz Nikon Z7 II mogą być sterowane za pośrednictwem bezprzewodowego pilota WR-R11b. Umożliwi on synchronizację wyzwalania migawki wielu aparatów połączonych z aparatem głównym. Współpracuje również z lampami błyskowymi Nikona oraz pilotem zdalnego sterowania WR-1.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)