Nikon oficjalnie uśmierca swój bezlusterkowy system Nikon 1

Nikon oficjalnie uśmierca swój bezlusterkowy system Nikon 1
Marcin Watemborski

12.07.2018 06:49, aktual.: 26.07.2022 17:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na pewno pamiętacie tę linię i reklamy: ”Jestem Nikon 1”. Niestety nie zobaczymy więcej w sklepach nowych aparatów. Producent oficjalnie wycofuje pierwszą generację bezlusterkowców, która mimo wszystko nie była aż tak rewolucyjna.

Około roku temu, w sierpniu 2017 roku, firma Nikon wydała oświadczenie o zaprzestaniu produkowania nowych aparatów z serii Nikon 1. Na japońskiej stronie firmy pojawiła się informacja o oficjalnym zakończeniu tej linii – i nie powinno być to dla nikogo zaskoczeniem. Nie kupicie już ich w sklepach. Ale czy to koniec bezlusterkowców Nikona?

Nie wydaje mi się. Patrząc na to, że wszyscy czekamy na to aż Nikon pokaże pełnoklatkowego bezlusterkowca i w internecie roi się aż od plotek na temat dwóch nowych aparatów – niebawem być może zobaczymy coś interesującego. Dodatkowo producent zarejestrował nowy znak towarowy pod nazwą ”Noct.”, któr jednoznacznie kojarzy się z obiektywami, które potrafią dobrze pracować nocą.

Na waszym miejscu nie spieszyłbym się z zakupem starych jedynek. Myślę, że zdecydowanie warto poczekać kilka miesięcy, bo jak donosi Nikon Rumors, w marcu 2019 roku możemy zobaczyć nowe aparaty, które będą bezpośrednią konkurencją dla linii Sony A7/A9.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)