Nikon potwierdza oficjalnie: będzie zaawansowany bezlusterkowiec

Nikon potwierdza oficjalnie: będzie zaawansowany bezlusterkowiec

Nikon potwierdza oficjalnie: będzie zaawansowany bezlusterkowiec
Marcin Falana
15.07.2017 09:07, aktualizacja: 26.07.2022 18:25

Nikon potwierdził w oficjalnym oświadczeniu, że pracuje nad zaawansowanym bezlusterkowcem, w którym będą wykorzystane mocne strony produktów Nikona.

Kilka dni temu uwagę świata fotografii przykuła nieoficjalna informacja o tym, że Nikon pracuje nad nowym, zaawansowanym bezlusterkowcem. Pojawiła się ona przy okazji wywiadu prezesa Nikona Kazuo Ushida dla gazety Nikkan Kogyo Shimbun. Teraz informacja ta została potwierdzona w oficjalnym oświadczeniu, jakie otrzymał od Nikona serwis Dpreview:

“Na razie szczegóły są poufne i możemy tylko powiedzieć, że obecnie pracujemy nad nowymi produktami w kategorii bezlusterkowców, które będą oparte na mocnych stronach Nikona i oferują osiągi oczekiwane przez zaawansowanych konsumentów, łącznie z najwyższą jakością optyki, technologią obróbki obrazu, wytrzymałością, trwałością oraz funkcjonalnością.”

Jak ze wszystkimi informacjami, trzeba mieć do nich dystans. Dopóki nie zobaczymy nowego bezlusterkowca, trudno mieć pewność czy na pewno się pojawi. Jednak oficjalne stanowisko firmy do czegoś zobowiązuje, w końcu rynek już czeka na taki aparat.

Nikon nie zrezygnował całkiem z bezlusterkowców, no może z linii Nikon 1, która miała ostatnią premierę w 2015 roku. Zapowiada się jednak, że japoński koncern będzie się starał podnieść poprzeczkę, która jest bardzo wysoko, patrząc na najnowsze bezlustekowce Sony, Fujifilm czy Mikro Cztery Trzecie. Pomóc ma w tym to, w czym Nikon jest bardzo dobry, czyli optyka, świetna obróbka obrazu, której od Nikona mogłyby się uczyć inne firmy oraz funkcjonalność, dobra ergonomia.

Nikon Df
Nikon Df© © Jakub Kaźmierczyk

Redaktorzy dpreview.com wyciągają kolejne wnioski z oryginalnego tłumaczenia cytatu prezesa Nikona przez native speakera, a nie z translatora Google, z którego pierwotnie korzystały wszystkie media. Otóż "Nikonashii" oznacza "Nikonowy" w znaczeniu określonych cech, które wyróżniają produkty Nikona od innych producentów. Trudno powiedzieć, co to dokładnie oznacza. Nawet jako fan marki i użytkownik Nikona na co dzień nie jestem w stanie się tego podjąć. Czy odnosi się to do wyglądu np. Nikona Df, funkcjonalności czy jeszcze innego "ducha marki"? Jedno jest prawie pewne - Nikon pracuje nad zaawansowanym bezlusterkowcem. Jaki będzie miał bagnet czy matrycę, tego nadal nie wiemy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)