Nikon potwierdza prace nad obiektywami 28 mm f/2.8 i 40 mm f/2 do systemu Z

Nikon potwierdza prace nad obiektywami 28 mm f/2.8 i 40 mm f/2 do systemu Z

Nikon potwierdza prace nad obiektywami 28 mm f/2.8 i 40 mm f/2 do systemu Z
Marcin Watemborski
02.06.2021 08:43, aktualizacja: 02.06.2021 10:43

Oprócz pokazania dzisiaj 2 nowych obiektywów makro do systemu Nikon Z, producent potwierdził prace nad rozszerzeniem oferty. Nowe obiektywy stałoogniskowe mogą mieć sensowną cenę.

Mimo znanych problemów finansowych, firma Nikon nie zamierza zwalniać. Dopiero co zobaczyliśmy nowe szkła makro, a już wiemy, że do oferty dołączą inne ciekawe obiektywy stałoogniskowe. Pierwszy z nich to Nikkor Z 28 mm f/2.8, a drugi to Nikkor Z 40 m f/2.

Jedyne, co wiadomo o nowych obiektywach to ich ogniskowe oraz maksymalny otwór względny przysłony, jak też średnica przedniego filtra. Wyniesie ona 52 mm, co sugeruje niewielki rozmiar obu szkieł. Można pokusić się też o domniemanie, że tylny element będzie większy i bardziej zbliżony do matrycy, dzięki czemu oba szkła będą charakteryzowały się lepszą kontrolą zniekształceń.

Prawdopodobnie bagnety obu obiektywów będą wykonane z tworzywa sztucznego, a nie metalu. Biorąc pod uwagę to, że nie będą one należały do serii S, nie spodziewamy się, że będą odporne na wilgoć ani kurz w 100 proc. Ich konstrukcja zewnętrzna wskazuje, że mogą być tańszymi propozycjami w portfolio producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)