Nikon przejmuje dział foto Samsunga i zamierza ostro konkurować z Sony?

Nikon przejmuje dział foto Samsunga i zamierza ostro konkurować z Sony?

Samsung NX1
Samsung NX1
Źródło zdjęć: © © JK
Marcin Falana
03.12.2015 09:37, aktualizacja: 26.07.2022 19:24

Zachodnie media fotograficzne donoszą o dość sensacyjnej informacji, że Nikon kupił system Samsung NX i zamierza wypuścić profesjonalny, pełnoklatkowy bezlusterkowiec.

Ostatnie pogłoski na temat końca systemu Samsung NX i wyjścia firmy między innymi z Niemiec i Wielkiej Brytanii wyjaśniły się. Okazuje się, że Nikon kupił system NX Samsunga.

Ja donosi Mirrorlessrumors prawdopodobnie przejęcie przez Nikona działu fotograficznego Samsunga zostanie upublicznione w styczniu podczas targów CES.

420750286869845832

Nikon zamierza wykorzystać doświadczenie Samsunga z aparatów NX i wypuścić swój, profesjonalny system bezlusterkowców. Jeszcze nie wiadomo czy Nikon wykorzysta bagnet NX czy skorzysta ze swoich rozwiązań. Przejęcie ma też skutkować większą współpracą obu firm w dziedzinie budowy matryc, technologii wideo i procesorów obrazu.

Według źródeł z Samsunga, że priorytetem Nikona jest stworzenie poważnej konkurencji dla Sony. Dlatego Nikon zdecydował się na kupno technologii Samsunga i bliższą współpracę przy produkcji matryc. Matryce Samsunga uchodzą za równie dobre jak nie lepsze niż Sony. Nie jest jednak przesądzone jaka technologia zostanie użyta do nowych bezlusterkowców.

Koncept bezlusterkowca Nikon
Koncept bezlusterkowca Nikon© © http://nikonrumors.com

Wcześniej informowaliśmy, że Samsung zamierza zakończyć swoją działalność w zakresie aparatów cyfrowych. Inżynierowie odpowiedzialni za system NX zostali przeniesieni do działów smartfonów i medycznego. Samsung wstrzymał także wszystkie kampanie marketingowe, od kilku miesięcy nic nie dzieje się także na stronie: samsungcamera.com. Chwilę później zaczęły spływać informacje o wycofaniu się firmy Samsung z Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Teraz cała układanka zaczyna składać się w jedną całość.

O komentarz poprosiliśmy przedstawicieli obu firm w Polsce. Firma Nikon odmówiła komentarza w tej sprawie. Tymczasem stanowisko Samsunga jest jasne:

Jerzy Łabuda:

Doniesienia mediów o sprzedaży firmie Nikon naszej technologii NX są nieprawdziwe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)