Nikon szykuje podwyżki cen. Nie zapowiada się kolorowo

Nikon szykuje podwyżki cen. Nie zapowiada się kolorowo10.03.2022 10:32
Nikon szykuje podwyżki cen. Nie zapowiada się kolorowo

Pandemia, problem z dostawami, a teraz wojna w Ukrainie. Wszystkie te czynniki mają wpływ na różne gałęzie gospodarki, w tym również na rynek fotograficzny. Niebawem firma Nikon podniesie znacząco ceny swoich produktów. Lepiej być na to gotowym.

To nie jest przedwczesny żart prima aprilisowy. Od przyszłego miesiąca Nikon zamierza podnieść swoje ceny. Portal Nikon Rumors udostępnił zrzut ekranu z wiadomości przesłanej do dilerów. Wynika z niej jasno – aparaty i obiektywy będą droższe.

Na tę chwilę wiadomo, że podwyżka obejmie teren Europy Północnej. Patrząc na to, że mówimy o sąsiednim obszarze, można się domyślać, że środkowa i zachodnia część kontynentu również zobaczą niesprzyjające ceny. Póki co chodzi o sprzęt przeznaczony do fotografii sportowej, w tym korpus Nikon Z9.

W mailu nie przeczytamy natomiast nic na temat powodów, które wydają się oczywiste, jak zaburzenia dostaw półprzewodników, problemy logistyczne w Azji czy wojna w Ukrainie. Krótka adnotacja mówi tylko o tym, że koszty transportu wzrosły, więc trzeba je rozłożyć na końcowy koszt produktów. Oczywista oczywistość.

Gdy będziemy mieli informacje na temat cen w obszarze Europy Środkowej, przekażemy je wam niezwłocznie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)