Nikon wydaje ważne aktualizacje modeli: Nikon Z6, Nikon Z7 oraz Nikon Z50

Nikon wydaje ważne aktualizacje modeli: Nikon Z6, Nikon Z7 oraz Nikon Z50

Nikon wydaje ważne aktualizacje modeli: Nikon Z6, Nikon Z7 oraz Nikon Z50
Marcin Watemborski
19.02.2020 09:27, aktualizacja: 19.02.2020 10:27

Nikon przykłada się do rozwoju swojej linii bezlusterkowców Nikon Z. Najnowsza aktualizacja modeli Z6 oraz Z7 poprawia naprawdę sporo – od autofokusa po sposób zapisu plików. Nikon Z50 doczekał się mniejszych zmian, ale wciąż ważnych. Zobacz, jak zmieni się twój aparat.

Nikon Z6 i Nikon Z7 – firmware w wersji 3.0

Aktualizacja oprogramowania w Nikonach Z6 i Z7 wprowadza dokładnie te same ulepszenia. W pierwszej kolejności pojawiło się wsparcie dla nowych kart ProGrade oraz Lexara w formacie CFexpress (Typ B), które będzie obsługiwane tuż obok kart XQD. To rozwiązanie było zapowiadane przez Nikona już w dniu premiery, lecz dopiero standard wszedł na rynek w sensowny sposób.

Duża zmiana dotyczy wykrywania pysków psów i kotów. Korpusy od teraz poradzą sobie z tym zadaniem nawet podczas filmowania. Najważniejszy jest jednak nowy sposób śledzenia różnych obiektów – nie tylko zwierząt. Śledzenie włącza i wyłącza się jednym kliknięciem przycisku funkcyjnego na korpusie lub obiektywie. Jego działanie przypomina funkcję 3D-tracking znaną z lustrzanek Nikona, ale działa inaczej. W trybie śledzenia obiektów wyłączone jest wykrywanie twarzy i oka.

Animal-detection AF for Z 7 and Z 6 Mirrorless Cameras

Kolejne usprawnienie dotyczy możliwości ustawienia ograniczenia zakresu autofokusa oraz poprawienia przechodzenia do manualnego ostrzenia. Od teraz tryb ręcznego ustawiania ostrości zostanie włączony, gdy podczas działania autofokusa użytkownik przekręci pierścień ostrości na obiektywie.

W najnowszym oprogramowaniu Nikona Z6 i Z7 został usunięty błąd związany z jasnością wizjera oraz z łącznością Buetooth na urządzeniach z iOS, który powodował pojawienie się poziomych linii podczas przechwytywania obrazu.

Oprogramowanie jest dostępne na stronie producenta (Z6, Z7)

Nikon Z50 – firmware w wersji 1.10

Najnowsza wersja oprogramowania do Nikona Z50 wprowadza opcję ograniczenia pracy autofokusa tak samo jak w Nikonach Z6 i Z7, jak również ograniczenie zakresu pracy AF podczas kręcenia filmów w pozycji selfie w trybie ciągłego ustawiania ostrości.

Oprogramowanie jest dostępne na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)