Nikon wypuścił limitowaną edycję kieszonkowych... zegarków.

Nikon wypuścił limitowaną edycję kieszonkowych... zegarków.

Wyprodukowano tylko 100 sztuk kolekcjonerskiego zegarka.
Wyprodukowano tylko 100 sztuk kolekcjonerskiego zegarka.
Źródło zdjęć: © © Nikon Museum
Justyna Kocur-Czarny
13.12.2019 12:53, aktualizacja: 26.07.2022 15:05

Czy japoński producent wchodzi w rynek akcesoriów? Nie do końca. Oryginalny zegarek został wyprodukowany z okazji 60-tej rocznicy produkcji Nikona F. Sprzedał się jednak na pniu, więc może Nikon powinien rozważyć tę branżę.

Oryginalny prezent dla Nikoniarza

Kubek w kształcie obiektywu jest już dawno passé, a choć w ofercie przedmiotów sprzedawanych z okazji 60-tej rocznicy produkcji Nikona F znajdzie się naczynie, z którego można pić kawę, to producent zaproponował coś dużo ciekawszego. Zegarek posiada klasyczną srebrną tarczę, w której środku umieszczone jest replika pokrętła czasu otwarcia migawki. Ma dokładnie ten sam rozmiar jak to, które znajdowało się w Nikonie F. Z tyłu zegarka znajduje się logo Nikona F wytłoczone na stali nierdzewnej. Całość wygląda bardzo elegancko na czarnym skórzanym pasku.

Nikon F to legenda

Wprowadzony na rynek w 1959 roku aparat Nikon F był pierwszą lustrzanką tej firmy. Był to jeden z najbardziej zaawansowanych aparatów swoich czasów. Choć wiele koncepcji powstało już wcześniej, rewolucyjność tego modelu polegała na zastosowaniu ich wszystkich w jednym aparacie.

Nikon F byl produkowany do 1973 roku, a elementy jego konstrukcji możemy odnaleźć do dzisiaj w Nikonie F6 czy nawet w modelach cyfrowych Nikon D5, które nadal korzystają z mocowania F. Specjalnie przystosowane do tego celu aparaty Nikon F były wykorzystywane w kosmosie we wczesnych latach 70. na pokładzie stacji kosmicznej Skylab.

Był to pierwszy system lustrzanek, który został poważnie zaadaptowany i wykorzystany przez całą populację profesjonalnych fotografów, zwłaszcza fotografów opowiadających o wojnie w Wietnamie.

Kolekcja z okazji 60-tych urodzin Nikona F

Niestety, wg informacji na stronie Nikona limitowana edycja zegarków została już wyprzedana, podobnie zresztą jak kubki z ilustracją i specyfikacją Nikona F. Na stanie pozostały jeszcze: akrylowa płytka perspektywiczna z wygrawerowanym ręcznie rzutem aparatu oraz plakat zawierający 169 obrazków przedstawiających różne modele Nikona. Niestety sklep muzealny nie prowadzi wysyłki online.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)