Seria Nikonów Z6 i Z7 jest wadliwa. Sprawdź swój aparat

Seria Nikonów Z6 i Z7 jest wadliwa. Sprawdź swój aparat
Źródło zdjęć: © Getty / Tomohiro Ohsumi
Anna Rymsza

17.05.2019 11:46, aktual.: 26.07.2022 15:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikon ma dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że modele Z6 i Z7 dostały aktualizację firmware'u, wprowadzającą autofocus z wykrywaniem oka. Zła jest taka, że być może musisz odesłać swojego Nikona do serwisu.

Nkon opublikował notatkę o błędzie niektórych egzemplarzy Z6 i Z7. Aparaty mają problem z autorskim systemem VR, odpowiedzialnym za redukcję wstrząsów i poruszeń. Aktualizacja oprogramowania body nie jest w stanie naprawić błędu. Konieczne jest odesłanie aparatu do serwisu, gdzie zajmą się nim specjaliści.

Nikon przeprasza za niedogodności i oferuje w pełni bezpłatną naprawę, łącznie z odbiorem aparatu od klienta na swój koszt. Z usługi mogą skorzystać także właściciele aparatów, które nie są już objęte gwarancją.

Czy mój aparat ma wadę?

Nie wszystkie egzemplarze mają wspomnianą wadę. By wiedzieć, czy twój Z6 lub Z7 powinien pojechać do serwisu, musisz sprawdzić jego numer seryjny. Można go znaleźć pod ekranem LCD:

Ilustracja pokazuje, gdzie znajduje się numer seryjny
Ilustracja pokazuje, gdzie znajduje się numer seryjny© Nikon

Nikon udostępnia narzędzia, które pomogą zidentyfikować wadliwe egzemplarze. Numer modelu Z6 można sprawdzić na tej stronie, Z7 zaś tutaj. Po wpisaniu numeru seryjnego aparatu właściciel zostanie poinformowany o tym, czy egzemplarz jest wadliwy. Jeśli tak, strona od razu poprowadzi do odpowiedniego formularza zgłoszenia naprawy. Można też skontaktować się z serwisem samodzielnie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)